Політичні новини України та світу

Трамп не надає Україні військову допомогу. Хто відповідає за це рішення - Wall Street Journal.

Впливове видання Wall Street Journal у своїй редакційній колонці наголошує на важливих аспектах відмови США від постачання зброї Україні. Здавалося б, американська політика стримування повинна бути в активній фазі після успішних дій США щодо іранської ядерної програми та зобов'язань НАТО інвестувати значні ресурси в оборону. Проте Трамп демонструє певну слабкість стосовно Росії, що може негативно вплинути на стабільний і тривалий мир в Україні. Критично оцінюючи рішення Трампа призупинити військові поставки Україні, WSJ також розкриває, хто з його адміністрації підтримує цю позицію.

За інформацією, що з’явилася цього тижня, адміністрація Трампа ухвалила рішення не надавати Україні критично важливе озброєння, як повідомляє Wall Street Journal. Згідно з даними джерел, зокрема, було зупинено постачання протиповітряних ракет Patriot, ракет Hellfire та близько 8500 снарядів для гаубиць. "Частина цих поставок вже перебувала в Польщі, очікуючи на подальшу доставку. Отже, це свідомий крок, що свідчить про відмову Києву в ресурсах, на які він покладався перед літніми наступами з боку Росії. Це ворожий вчинок, який вигідний Путіну", - підсумовує видання.

У якості виправдання адміністрація зазначає, що запаси цієї зброї в США є обмеженими. Однак редакція WSJ не дивується, що ініціатором відмови в постачанні зброї вказують на голову політичного відділу Пентагону Елбріджа Колбі. Він займає посаду заступника міністра оборони і стверджує, що США не можуть одночасно підтримувати Україну та захищати свої власні інтереси. Його головним союзником у Білому домі є віцепрезидент Джей Ді Венс, а зовнішнім прихильником – Такер Карлсон, підкреслює видання.

Безсумнівно, запаси американських ракет Patriot є обмеженими, і країнам, що складають вільний світ, необхідно забезпечити більш надійне повітряне прикриття по всіх континентах. Генерал Ден Кейн, який очолює Об'єднаний комітет начальників штабів, відзначив, що нещодавня оборона американської військової бази в Катарі від іранських ракет стала найбільшим застосуванням Patriot в історії США.

Проте, за інформацією редакції WSJ, одна з підказок, що може пролити світло на справжні причини, полягає в тому, що США мають в своєму арсеналі достатню кількість керованих ракет. Враховуючи військову слабкість Ірану, потреба в системах Patriot в Україні є більш актуальною, ніж будь-де в світі. Якщо ж запаси дійсно настільки обмежені, що Америка не може надати підтримку своєму союзнику в умовах гарячої війни з противником США, це вказує на серйозну національну кризу, підкреслює WSJ.

"Президент мав би обов'язок пояснити цей дефіцит і очолити загальнонаціональні зусилля з розширення військового виробництва США, а не ховатися за витоками інформації, посилаючись на бідність. Натомість пан Трамп заявляє, що американська армія ніколи не була сильнішою. То як же, пане президенте -- найсильніша за всю історію чи виснажений арсенал?" - йдеться у публікації.

Аргумент пана Колбі полягає в тому, що ресурси США необхідно зберегти для можливої боротьби з Китаєм. Але сила в Європі є силою стримування в Тихоокеанському регіоні, і головнокомандувачі не можуть вибирати кризи, з якими вони стикаються. США не можуть заблокувати свої ракети Patriot для іншої війни, яка може відбутися або не відбутися, і це демонструє слабкість, яка провокує нові війни.

WSJ зауважує, що відмова у постачанні зброї відбувається в непевний для України момент. Адже увага світу прикута до інших подій, але росія все ще бомбардує Україну крилатими ракетами, дронами та приманками, щоб виснажити оборону Києва. росія також зосереджує війська в різних місцях вздовж військової лінії, шукаючи можливості для прориву або повільного захоплення нових територій.

Трамп каже, що хоче закінчити війну, щоб врятувати життя, але відмова в постачанні зброї Україні означатиме більше смертей і довшу війну. Україна буде змушена робити більш жорстокий вибір між захистом військ або міст, на які путін націлився, щоб зламати волю України до боротьби.

Можливо, відмова Україні є частиною більш широкої стратегії, спрямованої на те, щоб змусити обидві сторони сісти за стіл переговорів, припускає WSJ. Друга частина цієї стратегії, за словами видання, може полягати в наданні Сенату дозволу на голосування за законопроєкт Лінзі Грем і Річарда Блюменталя про введення санкцій проти країн, які купують російську нафту. Він має 84 співавторів. За словами WSJ, цей законопроєкт заслуговує на голосування, але путін знає, що він також містить винятки, на які Трамп може посилатися, щоб уникнути найгірших наслідків.

Україна вже прийняла умови припинення вогню, запропоновані Трампом, однак шлях до миру не полягає в тому, щоб вважати Україну такою ж відповідальною за конфлікт, як і Росію, зазначає редакція американського ділового видання. На їхню думку, для швидшого завершення війни необхідно запровадити більш жорсткі санкції та продовжити постачання зброї Україні. Проте, як зазначає WSJ, Трамп не вживав жодних реальних заходів для тиску на Путіна з метою досягнення миру, окрім емоційних постів у соціальних мережах.

Нещодавнє рішення про зупинку постачання озброєння для України виглядає як ще один імпульс для путіна, щоб продовжувати агресію. "А чому б і ні? Він може далі захоплювати нові території, поки Трамп звертається до диктатора з проханням укласти мир", - підсумовує редакційна стаття WSJ.

Читайте також