Трамп надав Сі Цзіньпіну можливість здобути світ, який зазнав впливу американських мит, - повідомляє Bloomberg.

У Китаї, найімовірніше, чекатимуть реакції інших країн.
Дії президента США Дональда Трампа щодо підвищення мит практично на всі країни світу негативно вплинуть на економіку Китаю. У той же час, лідер Китаю Сі Цзіньпін має шанс зміцнити торговельні зв’язки з іншими державами, включаючи важливих партнерів Вашингтона, повідомляє Bloomberg.
Відзначається, що китайські урядовці швидко почали шукати союзу з іншими державами після того, як Трамп оголосив про запровадження взаємних мит. На Китай були накладені тарифи у розмірі 24%.
В агентстві повідомили, що заступник міністра фінансів Ляо Мінь, виступаючи на Лондонській фондовій біржі в рамках запуску продажу перших "зелених" суверенних облігацій Китаю, відзначив цей випуск як свідчення намірів Пекіна поглибити інтеграцію з міжнародними ринками.
"Протекціонізм не є ефективним методом і не може вирішити існуючі проблеми. Китай та Велика Британія усвідомлюють переваги глобалізації, які базуються на надійних основах співпраці," - зазначив він.
В агентстві зазначили, що тарифи, запроваджені Трампом, сприяли зниженню ринків на глобальному рівні. Крім того, це рішення може загрожувати відчуженням США від світової економічної системи.
"День визволення ізолює Америку від решти світу, спонукаючи всі інші країни торгувати одна з одною, а не з Америкою. Зараз у Китаю є золота можливість обіграти Америку в її ж грі", - вважає Френк Цай, ад'юнкт-професор шанхайського кампусу бізнес-школи Emlyon.
Торговельна політика Трампа повністю суперечить тому, що робила адміністрація експрезидента США Дональда Трампа. Тоді колишній американський лідер робив усе можливе, щоб максимально ізолювати Китай на світовій арені.
Тепер Дональд Трамп практично не залишив Європі та іншим американським союзникам можливостей для ізоляції Китаю. Наприклад, японський прем'єр Сігеру Ісіба охарактеризував тарифи, введені президентом США, як "надзвичайно розчаровуючі", як зазначили журналісти.
В агентстві повідомили, що всього через кілька годин після оголошення Трампа про введення мит, Міністерство торгівлі Китаю висловило занепокоєння, зазначивши, що багато їхніх торговельних партнерів висловили істотне невдоволення цим кроком. У Пекіні підкреслили, що "США відходять від принципів вільної торгівлі".
В агенції підкреслили, що Сі Цзіньпін раніше обережно реагував на попередні торговельні рішення Трампа. Наразі китайська економіка переживає кризу в секторі нерухомості та дефляційний тиск. Проте в Китаї оголосили, що готові дати відповідь на нещодавні підвищення мит. Серед можливих цілей можуть бути великі американські корпорації, включаючи Apple.
Виконавчий декан Школи міжнародних досліджень Нанкінського університету Чжу Фен у розмові з журналістами сказав, що китайські чиновники, найімовірніше, чекатимуть реакції інших країн. Економісти ж прогнозували, що тарифи знищать більшу частину американо-китайської торгівлі.
Раніше в The Washington Post повідомлялося, що президент США Дональд Трамп нещиро висловлювався щодо потреби у ввізних митах. Вказується, що багато з його доводів були або спотвореними, або відверто неправдивими.
Також, Сенат Сполучених Штатів прийняв рішення про скасування тарифів, запроваджених Трампом на товари з Канади. Однак у Палаті представників ця ініціатива може не отримати підтримки.