Трамп підрив довіри європейців: Німеччина може розглянути можливість розробки ядерної зброї.

Прихильність президента США Дональда Трампа до російського лідера Володимира Путіна спонукає німецьку еліту глибше обдумувати ідею створення власного ядерного запасу.
Про це повідомляє The Wall Street Journal (WSJ).
Зокрема, Фрідріх Мерц, лідер блоку ХДС/ХСС і кандидат, який має великі шанси на посаду наступного канцлера Німеччини, у відповідь на запитання журналіста не відкинув ідею розробки ядерної зброї. Однак він підкреслив, що наразі в цьому немає потреби.
Згідно з інформацією, наданою WSJ, це безпрецедентна ситуація, оскільки жоден німецький політик такого рангу раніше не обговорював можливість альтернативних ядерних гарантій для Європи без залучення США. Видання підкреслює, що саме зовнішня політика Трампа стосовно Росії ставить під сумнів довіру європейських партнерів до Сполучених Штатів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кремль погрожує Європі через підтримку України
"Чому Путін повинен думати, що у разі ескалації в Європі Трамп застосує ядерну відповідь? Усі його дії говорять про протилежне", - зазначає політолог Максиміліан Терхалле зі Стенфордського університету.
Німеччина є учасником Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ), що забороняє їй створювати ядерну зброю. Окрім цього, країна відмовилася від ядерного арсеналу в рамках угоди про об'єднання, укладеної після завершення холодної війни.
Однак фахівці не відкидають можливості, що Берлін може потайки активізувати ядерну програму, аби створити озброєння до того, як міжнародна спільнота встигне відреагувати.
"Німеччина, як високотехнологічна країна, здатна створити ядерну боєголовку швидше, ніж інші потенційні розповсюджувачі", - вважає аналітик Фабіан Хінц із Міжнародного інституту стратегічних досліджень у Лондоні.
"Ніхто ще не зміг створити достатню кількість матеріалу для бомби, не будучи виявленим. Сучасні технології розвідки та спостереження роблять це практично неможливим", - додає інший аналітик.
Альтернативний варіант для Німеччини полягає в досягненні "ядерного порогу", що означає підготовленість країни до швидкого запуску ядерної програми у випадку потреби.
"Однак чи здатна Німеччина настільки рішуче відстоювати свої інтереси, нехтуючи міжнародними стандартами? Це питання залишається відкритим", - зазначає Болфрасс.