Політичні новини України та світу

Трамп співпрацює з Путіним: Der Standard досліджує, чи може американський президент бути кремлівським агентом.

Знищення західної моделі глобальної торгівлі відповідає стратегічним цілям російського лідера Путіна. Це може бути випадковим збігом обставин, а може й не бути таким.

Чому вчинки Трампа вигідні Кремлю, і чи можливо, що американський президент є таємним агентом Москви — ці питання розглядаються в статті австрійського видання Der Standard.

Протягом кількох останніх днів аналітики та експерти намагаються зрозуміти логіку, що стоїть за безумною тарифною політикою Дональда Трампа, яка має руйнівний вплив на економіку та фінансові ринки. Проте їм поки що не вдається знайти чітке пояснення.

У публікації вказується, що поширені думки про те, що загроза і введення значних торгових бар'єрів були спрямовані на свідоме зниження курсу долара для активізації експорту, не відповідають дійсності.

Хоча старший економічний радник Трампа Стівен Міран, мабуть, справді дотримується цієї мети, викладеної в так званій угоді Мар-а-Лаго, -- досягти її було б набагато простіше шляхом цілеспрямованого дипломатичного тиску на кількох великих партнерів, а не за допомогою політики, здатної втягнути США -- а можливо, й увесь світ -- у масштабну економічну кризу.

На перший погляд, вигоди від хаотичних дій Трампа не отримує жодна сторона — ані соціальні групи, ані галузі, ані навіть країни. Китай, який є основним конкурентом США, особливо потерпає від цього, і може лише частково радіти зниженню довіри до Сполучених Штатів на міжнародній арені, як зазначається в статті.

Проте існує країна, яка менш інтегрована в глобальні торговельні мережі і могла б виграти від падіння ліберальної світової економіки, що контролюється західними державами. Це Росія під керівництвом Володимира Путіна.

З моменту, коли Трамп зайняв президентську посаду, Путін міг із задоволенням спостерігати за тим, як Трамп діє в його інтересах. Він відмовлявся від підтримки Європи, піддавав сумніву значення НАТО, розпалював антипатії до Європейського Союзу, проголошуючи неправдиві російські наративи щодо війни в Україні як свої власні, а також загрожував залишити Київ у боротьбі з агресором. Якщо курс Трампа призведе до економічного розвалу Трансатлантичного альянсу, Путін суттєво наблизиться до здійснення своїх амбіцій щодо домінування в Європі, попереджає Der Standard.

"Якщо поєднати цей сценарій із дружбою, яку Трамп, за власними словами, підтримує з Путіним, складається картина, від якої пробирає тремтіння. Чи можливо, що Трамп насправді виконує план, але не вироблений у Вашингтоні чи Флориді, а в Москві?", -- розмірковують журналісти.

У виданні нагадують, що починаючи з 2016 року, є численні ознаки того, що Трамп був завербований радянською спецслужбою чотири десятиліття тому і відтоді діяв, свідомо чи несвідомо, як спільник великодержавної політики Москви, неодноразово отримуючи допомогу від Росії.

"Ця теорія ніколи не була доведена, але дії Трампа після його переобрання -- майже неймовірна удача для Путіна -- не допомагають розвіяти цю жахливу підозру. І, можливо, випадковість: Росія та її союзники Білорусь і Північна Корея є чи не єдиними країнами, яких немає в списку штрафних мит Трампа", -- нагадує Der Standard.

Залишається тільки надіятися, що це всього лише conspiracy theory, і що президент США діє таким чином не під впливом іноземних сил, а лише через власну недоречність.

"Це стало б жахливою іронією історії, якби радянсько-російська автократія, яка справедливо зазнала поразки в холодній війні від демократичного Заходу, отримала можливість для великої помсти," -- зазначили в публікації.

Читайте також