Політичні новини України та світу

Трамп насправді трансформує своє сприйняття Путіна - CNN

Президент США Дональд Трамп, який ще п'ять місяців тому говорив, що Володимир Путін нібито прагне миру в Україні, ймовірно, змінив позицію або, принаймні, свою риторику щодо російського вторгнення. Після останньої розмови з президентом РФ він публічно висловив невдоволення ним, а також припинив короткочасну паузу в постачанні оборонної зброї Україні.

Про це пише CNN. Журналісти звернули увагу, що Трамп останнім часом відмовився від звинувачень обох сторін у війні. Хоча до цього президент США часто поєднував критику Росії з критикою України - ніби вони несуть однакову відповідальність у продовженні російської агресивної війни.

Окрім цього, він відзначив відвагу українських військових, зазначивши, що значні кошти, які США вклали в обороноздатність України, не стали витраченими даремно, незважаючи на думку багатьох прихильників MAGA.

"І я скажу ось що: українці, чи вважаєте ви несправедливим те, що ми дали всі ці гроші, чи ні, вони проявили велику сміливість, тому що хтось повинен був цим керувати. І багато хто, кого я знаю, не стали б цим керувати", - цитує ЗМІ слова Трампа.

Одночасно, у CNN висловлюють думку, що поки що зарано говорити про те, що Трамп відмовився від підтримки Путіна і остаточно став на бік України.

"За останні 10 років Трамп неодноразово давав зрозуміти, що радий виглядати непередбачуваним на світовій арені - називайте це "теорією божевільного" або якось ще. І навіть після його минулих різких висловлювань на адресу Путіна, його коментарі з приводу їхніх подальших дзвінків - включно з дзвінком російського лідера на день народження - не вказують на те, що Трамп чинить на нього прямий тиск з метою домогтися угоди про припинення вогню", - йдеться в матеріалі.

Журналісти припускають, що останні публічні заяви Трампа - це спроба чинити тиск на Путіна, а не сигнал про рішучу зміну політики Білого дому.

Цікаво, що напередодні президент відмовився взяти на себе зобов'язання щодо нового пакету санкцій проти Росії. "Якщо Трамп справді вирішив розірвати стосунки з Путіним, цей варіант вже підготовлений, але поки що він не готовий до його реалізації. Він міг би з такою ж імовірністю спробувати іншу стратегію і повернутися до більш м'якого підходу. Однак різка критика на адресу Путіна - це карта, яку Трамп використовує вкрай обережно," - зазначають засоби масової інформації.

Відзначається, що для Трампа "перемога" завжди була на першому місці, і в цьому контексті йдеться про мирну угоду, яку він обіцяв укласти вже в перший день свого президентства, але так і не зміг це зробити. Можливо, його не турбує, якою саме буде ця угода. Проте і Путін не демонструє жодних намірів шукати угоду, яка б включала щось інше, окрім повного контролю над Україною.

Коментарі Трампа у вівторок виявилися не лише жорсткими щодо Путіна, але й вказували на глибоке розчарування тим, що його російський колега маніпулює ним. У квітні Трамп також висловлював думку, що Путін, можливо, "просто дурить мене". Можливо, Трамп дійсно вірив у свої здібності укладати угоди і тепер відчуває, що Путін змусив його виглядати неосвіченим, - зазначено в статті.

Президент Сполучених Штатів, ймовірно, прийшов до цього висновку після того, як незабаром після його бесіди з Путіним Росія здійснила один із найзначніших повітряних атак на Україну.

"Ніхто не повинен недооцінювати значення гордості та внутрішньої політики в цьому контексті. Трамп надав Путіну більше презумпції невинуватості, ніж будь-який інший західний лідер, що підтверджують його заяви з лютого. Як і в багатьох інших аспектах міжнародних відносин, він вперто уникає моральних оцінок стосовно авторитарного лідера, чия стратегія і централізація влади викликають у нього явне захоплення. Проте вибір у війні в Україні не лише моральна проблема; це також питання реальної політики. І, можливо, саме цей останній аспект, який є більш важливим для Трампа, зазнає змін," - зазначили в CNN.

Як повідомляло OBOZ.UA, раніше Дональд Трамп висловив думку, що нібито погрожував російському лідеру Володимиру Путіну "бомбити Москву". Цим він намагався стримати президента Кремля від агресивних дій щодо України.

Читайте також