Політичні новини України та світу

Торговий кризис: тарифи Трампа ставлять під загрозу бізнеси по всьому світу.

Мита президента США Дональда Трампа дедалі сильніше гальмують світову економіку: великі корпорації скорочують прогнози прибутку, а малі та середні компанії - зачиняються.

Про це повідомляє агентство Reuters.

Минулого тижня великі транснаціональні корпорації й нішеві гравці електронної комерції скоротили прогнози щодо прибутків, попередили про можливі звільнення та почали переглядати свої бізнес-плани. Водночас провідні економіки світу знижують очікування зростання на тлі похмурих економічних даних.

Фінансові ринки все ще сподіваються, що Сполучені Штати та Китай зможуть уникнути масштабного торгового конфлікту, а Трамп знайде можливості для укладення угод з іншими державами, щоб уникнути підвищення митних ставок. Проте вже сама невизначеність щодо розвитку цієї ситуації стала серйозним стримуючим фактором для світової економіки.

"Тарифна політика США - це серйозний негативний шок для світу в короткостроковій перспективі", - каже головна економістка банку BNP Paribas Ізабель Матеос-і-Лаґо.

Вона вважає, що остаточна мета митної політики США, імовірно, виявиться "більш амбітною та суворою", ніж це передбачалося раніше. На сьогоднішній день США вже запровадили загальні мита у розмірі 10%, а в деяких секторах ці показники значно перевищують цей рівень, зокрема на сталь, алюміній та автомобілі.

У п'ятницю Китай оголосив, що аналізує американську пропозицію щодо переговорів стосовно 145% мита, на яке вже відповів своїми митами на рівні 125%. У той же час адміністрація Трампа повідомила, що вона майже досягла угод з країнами, такими як Індія, Південна Корея та Японія, щоб уникнути введення нових мит у найближчі тижні.

А поки бізнес потерпає. Наприклад, шведський виробник техніки Electrolux знизив свої прогнози, Volvo Cars, Logitech і гігант алкогольної продукції Diageo відмовилися від своїх попередніх фінансових цілей через загальну невизначеність.

Особливо болісним ударом стало минулотижневе скасування пільгового режиму для онлайн-замовлень з Китаю вартістю до $800. Для багатьох дрібних компаній це - катастрофа.

"Ми здійснюємо перехід з нульової ставки мита одразу до 145%, - зазначає Сінді Аллен, керівниця міжнародної торговельної компанії Trade Force Multiplier. - Це надто важке навантаження як для підприємств, так і для споживачів. Я спостерігаю, як малі та середні бізнеси фактично виходять з ринку."

Читайте також