Тайваню можна відчути полегшення: Сі Цзіньпін втратив довіру до своєї армії, - NYT.

Найменше, що зараз потрібно китайському диктатору - це військова невдача, схожа на путінську "триденну СВО".
Вважається, що правитель Китаю Сі Цзіньпін наказав своїм збройним силам бути готовими до вторгнення на Тайвань до 2027 року. Бути готовими до війни не означає почати війну. Але у деяких аналітиків є сумніви, що Китай взагалі буде здатен вести велику війну у найближчі роки, пише The New York Times.
Останнім часом в Пекіні відбулися декілька етапів чисток у верхніх ешелонах військового керівництва. Зокрема, за останні два роки було звільнено двох міністрів оборони та ряд високопосадовців Народно-визвольної армії, серед яких і провідні командири Ракетних військ.
Однією з найсвіжіших "жертв" чисток став генерал Хе Вейдун, який за рангом був другим в армії Китаю. Він безпосередньо звітував пану Сі Цзіньпіну та був глибоко залучений до планування теоретичного вторгнення на Тайвань.
Ці репресії можуть виникати не лише через ідеологічні конфлікти, але й внаслідок корупційних скандалів. У будь-якому разі, така нестабільність на рівні вищого військового командування викликає значні сумніви щодо професіоналізму та надійності командирів армії Китаю, зазначає NYT.
Автор статті вважає, що ці труднощі можуть зменшити амбіції Сі Цзіньпіня щодо анексії Тайваню. Хоча за останні десятиліття китайські збройні сили значно модернізувалися і дійсно здатні конкурувати зі Сполученими Штатами, лише наявності сучасного озброєння недостатньо для досягнення перемоги, зазначається у публікації.
"Військова продуктивність у великій мірі визначається лідерством під час бойових дій — досвідченими командирами, які можуть оперативно ухвалювати складні рішення в умовах війни", — зазначає журналіст. Він також підкреслює, що Китай не брав участі у війнах з 1979 року, і сучасне покоління китайських офіцерів позбавлене того ж досвіду, який мають їхні американські колеги.
Окрім цього, ситуація може бути набагато складнішою: можливо, пан Сі та Комуністична партія Китаю не володіють достатнім рівнем контролю над своєю армією.
Це на фоні катастрофічного вторгнення Росії в Україну, яке продемонструвало, що навіть значна чисельна та технічна перевага над менш потужним супротивником не гарантує швидкої перемоги. Пан Сі має всі підстави вважати, що у світлі останніх економічних труднощів Китаю, військові невдачі можуть загрожувати його посаді.
З огляду на те, що китайське вторгнення в Тайвань може бути відкладене, автор статті підкреслює, що цей додатковий час варто використати як Тайваню, так і його американському партнёру для зміцнення оборонних можливостей.
"Сьогодні найбільша загроза полягає в тому, що страх і напруга, підживлені агресивними діями та риторикою Китаю, можуть призвести до хибних рішень і конфлікту. Погрози з боку Китаю триватимуть. Проте лідерам Тайваню та США слід уникати емоційних реакцій", - зазначає NYT.
Як повідомляє УНІАН, адмірал Семюел Папаро, що очолює Тихоокеанські сили США, висловив думку, що поточна військова перевага Америки над Китаєм може зникнути в найближчому майбутньому. Якщо загальні тенденції залишаться незмінними, то США можуть опинитися в ситуації, коли не зможуть забезпечити захист Тайваню.
В умовах такої ситуації, агресивні дії Трампа стосовно Китаю можуть лише спровокувати Пекін на відкриту агресію.