Тарифи, введені Трампом, мали на меті зміцнити долар, але насправді призвели до його ослаблення, повідомляє CNN.

Долар США переживає найгірший рік за останні десятиліття, він продовжив стрімке падіння на тлі відновлення акції і відносно стабільний попит на облігації.
Цю інформацію повідомляє CNN.
Індекс долара США, що порівнює американську валюту з шістьма ключовими іноземними валютами, у середу торгувався на найнижчих позиціях з 2022 року, а загалом за цей рік знизився майже на 10%, як зазначається в публікації.
Опитування керуючих глобальними фондами, проведене Bank of America у червні, показало найнижчий рівень вразливості до долара США з 2005 року. У той час яку євро виріс на 11,5% по відношенню до долара, досягнувши найсильнішого рівня по відношенню до долара США за останні чотири роки.
"На Уолл-стріт очікували, що під час другого терміну президента Дональда Трампа долар зміцниться. Очікувалося, що його політика зниження податків стимулюватиме економічне зростання, а тарифи зменшать попит на іноземний імпорт, що сприятиме зростанню вартості долара", - нагадує видання.
"Однак цього року долар значно ослаб, оскільки тарифи Трампа - і його непослідовні рішення щодо їх запровадження, призупинення, підвищення та зниження - внесли невизначеність на ринки та затьмарили перспективи американської економіки", - пише CNN.
У той час як невизначеність навколо економіки США зросла, європейська економіка - хоча і стикається з власними проблемами, пов'язаними з тарифами - виявилася відносно стабільнішою, говориться у статті.
Слабкість долара може також відображати нові сумніви щодо статусу валюти як безпечної гавані, зазначає видання.
"Слабший долар може підтримати американських експортерів, зробивши їхні товари відносно доступнішими на світовому ринку. Це також може підвищити прибутки підприємств, що працюють за кордоном, і зробити відвідування Сполучених Штатів відносно доступнішим для іноземних туристів", - говориться у статті.
Однак долар слабшає в той час, коли зростає занепокоєння щодо того, як нестабільна політика Білого дому та величезне боргове навантаження США можуть вплинути на попит на американські активи.
Іноземні інвестори, що придбають американські боргові інструменти, прагнуть до стабільного та сильного долара, оскільки це дозволяє їм отримувати найбільшу вигоду при перетворенні своїх активів на рідну валюту. Коли курс долара падає, це негативно впливає на прибутки іноземних інвесторів від їхніх вкладень.
За інформацією CNN, якщо знижується попит на долар, це може призвести до підвищення прибутковості державних облігацій, що, в свою чергу, ускладнить умови запозичень як для американського уряду, так і для споживачів.
Раніше повідомлялося, що Європейський Союз може вжити відповідних заходів, якщо Сполучені Штати не скасують 10% мита на європейські товари після завершення переговорів.
Європейський Союз готується до чергового раунду торговельних переговорів зі США та попереджає, що може прискорити запровадження заходів у відповідь, якщо Дональд Трамп реалізує свої погрози щодо мит. Остання з них -- це 50% мито на імпорт сталі та алюмінію.
Євро знизився, втративши свої попередні прибутки, після того як президент США Дональд Трамп оголосив про своє звернення щодо впровадження 50% мит на товари з Європейського Союзу, починаючи з 1 червня 2025 року.
Також повідомлялося, що голова Федерального резерву США наполягає на утриманні відсоткових ставок після нових нападок Трампа. Джером Пауелл заявив, що центральний банк чекає на вплив тарифів на ціни в США перш, ніж змінювати ставку.
Трамп неодноразово закликав до зниження ставок для стимулювання економічного зростання і розпочавши серію особистих нападок на Пауелла.