Політичні новини України та світу

З'явилася інформація про наміри Трампа завершити конфлікт: що обговорюють в тіні від України.

Новий президент США Дональд Трамп вкотре заявив про те, що закінчить війну в Україні. А тим часом у Мережі знову з'явилася низка заяв про перемовини. Вони лунали як від західних лідерів, так і від путінських посіпак. Про це повідомляють Контракти.UA.

Дізнайтеся, про що ведуть розмови за спиною України - дивіться ексклюзивний матеріал на TSN.UA.

Нещодавно обраний президент Сполучених Штатів Дональд Трамп оголосив, що його уряд приділить особливу увагу конфлікту між Росією та Україною. Цю інформацію політик озвучив під час свого виступу у Флориді, повідомляє CNN.

"Ми будемо докладати значних зусиль для вирішення ситуації між Росією та Україною. Це повинно закінчитися. Конфлікт між Росією та Україною має бути припинено," - заявив новообраний президент США.

За словами Трампа, "не важливо, хто страждає, чи то військовослужбовці, чи цивільні жителі". Він запевнив, що "знайде спосіб вирішити цю ситуацію". Проте, деталі щодо того, яким чином і на яких засадах він планує завершити конфлікт, залишилися невизначеними.

Трамп не раз висловлював намір швидко завершити конфлікт в Україні, стверджуючи, що може досягти цього всього за 24 години, просто зробивши один телефонний дзвінок. Проте міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров, в одному з інтерв'ю російським ЗМІ, підкреслив, що перемога Трампа на виборах не вплине на позицію Москви щодо України. За його словами, "Вашингтон має намір зберегти контроль над розвитком подій". Лавров також зазначив, що не вважає заяви американського політика про можливе швидке вирішення української кризи серйозними. На його думку, це просто повторення Мінських угод, але в іншій формі.

"Я не маю на увазі це. Не бажаю зосереджуватися на цьому," – зазначає Лавров.

Проте на болотах звернули увагу на дещо інше. Там озвучили умови для ведення переговорів стосовно завершення конфлікту в Україні. Геннадій Гатілов, посол Росії в ООН, зазначив, що Москва готова до діалогу, якщо його ініціює новообраний президент США Дональд Трамп. Водночас, Кремль вважає, що будь-які обговорення повинні базуватися на "реальності", яку Росія здобула в ході війни.

"Трамп висловив намір розв'язати кризу в Україні всього за одну ніч. Що ж, давайте дамо йому можливість спробувати. Але ми реалісти, і, звісно, усвідомлюємо, що це навряд чи здійсниться", - зазначив посол Росії в ООН.

У той же час Гатілов зазначив, що ідеї про початок політичного діалогу "віталися". Він також акцентував увагу на тому, що будь-які подібні переговори мають базуватися на "реаліях на місцях", очевидно, маючи на увазі розгортання російських військових в Україні, які вже контролюють близько 20% території країни. Посол Гатілов підкреслив, що обрання Трампа відкриває нові можливості для спілкування зі Сполученими Штатами, але водночас висловив сумніви щодо можливого широкого перезавантаження двосторонніх відносин, повторивши попередження, які раніше озвучив Кремль.

"Американська політична еліта, незважаючи на внутрішньополітичні зміни, послідовно дотримується позиції обмеження Москви, і ця орієнтація, на жаль, глибоко вкорінена, і зміна адміністрації це мало змінює. Єдина можлива зміна -- це діалог між нашими країнами, чого не вистачало в останні роки", - зазначив він.

Тим часом питання переговорів в Україні стало темою обговорення і в НАТО. Генеральний секретар Марк Рютте висловив думку, що під час діалогу з Росією щодо завершення конфлікту Україна повинна знаходитися в позиції сили. Він підкреслив це на спільній пресконференції з президентом Латвії Едгарсом Рінкевичсом. Рютте також додав, що лише українська влада має право вирішувати, коли і як розпочати переговори з Росією та закінчити війну.

"Ось чому важливо продовжувати надавати Україні оборонну підтримку, щоб забезпечити їм можливість діяти з позиції сили, коли вони прийматимуть свої рішення," - зазначає він.

Рютте також назвав "незворотним" шлях України до членства в НАТО.

"Ми будуємо "міст", з виділенням 40 мільярдів євро, зі створенням командування у Вісбадені, з усіма безпековими угодами, які союзники уклали з Україною на двосторонньому рівні. Це все внесок у майбутнє України в НАТО", - каже Марк Рютте.

Поки на Заході ведуть дискусії про Україну без її участі, президент Володимир Зеленський зробив важливу заяву. У своєму вечірньому зверненні 14 листопада він повідомив про розробку внутрішнього Плану стійкості для країни. Глава держави підкреслив, що вже визначено кілька ключових аспектів, серед яких - питання культурного суверенітету, охорони культурної спадщини, а також розвиток сучасної культури і культурної дипломатії.

Зеленський акцентував увагу на тому, що культура в цілому є інструментом, який "діє на користь людяності" в усіх куточках планети. Тому, за його словами, цьому аспекті слід приділити набагато більше уваги з боку держави.

За інформацією президента України, вже завершено розробку питань, що стосуються енергетики та національного виробництва озброєнь. В цілому, у Плані стійкості міститься 10 ключових пунктів, які планується представити громадськості на наступному тижні. Крім того, Володимир Зеленський зазначив, що українські військові продемонстрували "високу ефективність" в Куп'янському напрямку.

Читайте також