Політичні новини України та світу

США оголосили заборону на романтичні зв'язки своїх представників у Китаї з громадянами КНР.

Уряд Сполучених Штатів наклав заборону на американських державних службовців у Китаї на ведення будь-яких романтичних або сексуальних відносин з громадянами КНР. Ті, хто порушить це правило, будуть зобов'язані залишити територію країни.

Як повідомляє UAINFO.org, з посиланням на Associated Press, цю інформацію надає РБК-Україна.

Згідно з інформацією, опублікованою в журналі, обмеження також стосується родичів американських чиновників, які перебувають у Китаї, а також підрядників, що мають доступ до конфіденційних даних.

Анонімні джерела, які мають інформацію про цю справу, повідомили агентству AP, що нову політику запровадив колишній посол США Ніколас Бернс у січні, незадовго до свого повернення з Китаю.

Де діє заборона на романтичні стосунки

Зазначається, що заборони розпочалися влітку минулого року. Спочатку було ухвалено обмежену версію цієї політики. Вона забороняла співробітникам США "романтичні та сексуальні стосунки" з громадянами КНР, які працюють охоронцями та іншими працівниками підтримки в посольстві та п'яти консульствах США у Китаї.

Проте Бернс пізніше поширив цю заборону, поширивши її на всіх громадян Китаю. Введення цього рішення відбулося в січні, всього за кілька днів до того, як Дональд Трамп офіційно став президентом.

Ця політика поширюється на всі американські дипломатичні представництва в материковому Китаї, зокрема на посольство в Пекіні та консульства в Гуанчжоу, Шанхаї, Шеньяні та Ухані, а також на консульство США в напівавтономному Гонконзі. Вона не стосується співробітників США, які працюють за межами Китаю.

Виключення та санкції за недотримання заборони.

Єдиний випадок, коли можливі винятки, стосується осіб, які вже мають стосунки з громадянами Китаю. Вони можуть звернутися з проханням про звільнення від нових вимог. У разі відмови у звільненні їм доведеться або розірвати свої зв'язки, або залишити свою позицію.

Порушників заборон терміново видворятимуть з території Китаю. Як повідомляє АР, нові правила для американських працівників у Китаї були озвучені в січні як усно, так і через електронну пошту, але офіційно про них не було зроблено жодних заяв.

Державний департамент США не дав жодних коментарів щодо цього заборони на запит Associated Press, так само як і Бернс, який у лютому завершив свою кар'єру в дипломатичній службі та перейшов у бізнес.

Видання зазначає, що, хоча певні американські агентства вже впровадили жорсткі вимоги щодо романтичних стосунків з іноземцями, загальна політика "відмови від романтики" не застосовувалася відкрито з часів Холодної війни. У багатьох інших країнах американські дипломати часто налагоджують зв'язки з місцевими мешканцями, а іноді навіть вступають з ними в шлюб.

Читайте також