Сполучені Штати підтверджують свою прихильність до повернення додому громадян, яких незаконно тримають в інших країнах.

У четвер Державний департамент США організував урочисту церемонію підняття прапора на честь заручників та незаконно затриманих осіб. Ця подія підкреслила відданість уряду США забезпечити повернення американських громадян і постійних мешканців країни, які утримуються проти їх волі за межами Сполучених Штатів.
"Ми повністю орієнтовані на те, щоб допомогти людям повернутися додому", -- зазначив Адам Бейлер, спеціальний представник президента Дональда Трампа з питань заручників.
Він зазначив: "У найближчі дні ви зможете побачити кілька анонсів", проте не розкрив деталей.
"Президент Трамп планує повернути додому всіх американців, які були захоплені в заручники або незаконно затримані за межами країни. Це стосується як американських громадян, так і інших осіб, які досі перебувають у полоні у ХАМАС в Газі," - повідомив представник Державного департаменту в інтерв'ю для Голосу Америки.
"Зусилля щодо їх повернення додому продовжуються і є дуже чутливими - наразі у нас немає запланованих зустрічей для оголошень чи звітів," - зазначив прес-секретар.
9 березня відзначається 18-річчя з моменту зникнення в Ірані колишнього агента ФБР Роберта Левінсона. На його честь Конгрес, отримавши підтримку з обох політичних партій, ухвалив рішення про встановлення прапора "Заручники та неправомірно затримані" в рамках Закону про національну оборону на 2024 фінансовий рік.
У четвер директор ФБР Кеш Пател оголосив, що Вашингтон має незмінну мету "ліквідувати" випадки захоплення заручників і незаконних затримань, а також забезпечити повернення решток тих, хто не зміг повернутися додому, використовуючи дипломатичні та розвідувальні ресурси.
Церемонія відбулася через день після того, як Трамп привітав у Білому домі вісьмох колишніх заручників, яких утримував ХАМАС, визначений у США терористичною групою.
У середу адміністрація президента США офіційно підтвердила, що американські чиновники займаються переговорами з ХАМАСом. Ці переговори, які проходили в Досі, Катар, стали першою зафіксованою прямою взаємодією між Сполученими Штатами та ХАМАС після визнання Державним департаментом цього угруповання іноземною терористичною організацією у 1997 році.
Бейлер очолював прямі переговори з ХАМАСом, які, як повідомляється, були зосереджені на забезпеченні звільнення американських заручників і дослідженні потенційного завершення війни без ХАМАСу при владі в Газі. Серед заручників, які все ще утримуються ХАМАСом, п'ятеро є громадянами США, у тому числі 21-річний Едан Александр, який вважається останнім американо-ізраїльським заручником, який ще живий у Газі. Його мати Яель Александр нещодавно виступила на Площі заручників у Тель-Авіві.
"Це очевидна правда: ситуація з заручниками щодня набирає все більшої напруги, -- зазначила вона. -- В даний момент вони займаються другою фазою. Для нас це не просто етап; ми вважаємо це шляхом до повернення нашого сина додому. Назва не має значення; головне, що існує угода про повернення інших заручників якомога швидше", - додала вона.
Цього тижня ізраїльські посадовці заявили, що Ізраїль готовий рухатись до другого етапу угоди про припинення вогню в Газі за умови, що ХАМАС погодиться звільнити більше з 59 заручників, яких він все ще утримує.