Політичні новини України та світу

Кількість китайських громадян, які беруть участь у конфлікті проти України: перші вражаючі факти.

З'явилися імена китайців, які потрапили в полон.

Зокрема, оприлюднено імена двох громадян Китаю, яких Сили оборони України взяли у полон. Це Ванг Гуанцзюн (Wang Guangjun) 1991 року народження та Чжанг Ренбо (Zhang Renbo) 1998 року народження.

В цілому, українські спецслужби мають інформацію про більше ніж 140 громадян Китаю, які уклали контракти, пройшли навчання і наразі служать у збройних силах Росії, здебільшого займаючи рядові позиції, такі як стрільці, штурмовики, водії та оператори FPV-дронів.

Відбір на військову службу здійснювався переважно в Москві, а також у Санкт-Петербурзі, Ростові та Тамбові. Деякі з новобранців завершили підготовку восени минулого року і вирушили до своїх частин. Принаймні п'ятеро з них наразі вважаються зниклими безвісти.

На даний момент 13 китайців беруть участь у відборі на службу у Збройних силах Росії. Вік кандидатів коливається від 19 до 45 років.

Президент України Володимир Зеленський зазначив, що в даний момент Україна прагне зрозуміти, що спонукає китайців брати участь у військових конфліктах проти України: чи є вони просто найманцями, чи це частина стратегічної політики Китаю.

"На даний момент ми не маємо відповіді на це питання. Ми продовжимо працювати над його з'ясуванням. Виходячи з наявних даних та фактів, можна констатувати, що Китай на офіційному рівні був обізнаний про відправлення. Не стверджуємо, що хтось віддає якісь накази, у нас немає таких відомостей. Проте ми фіксуємо, що вони були в курсі. Ми також відзначаємо, що це громадяни Китаю, які беруть участь у бойових діях проти нас, використовуючи зброю проти українців на території України. Що саме спонукає їх до цього — гроші, політичні цілі чи щось інше — поки що залишається невідомим. Але з часом ця інформація стане відомою", — зазначив президент у розмові з журналістами.

Також він зазначає, що США "дуже сильно здивовані" участю китайців у війні і "вважають, що це неприпустимо".

"Ці повідомлення вони нам донесли. Міністр закордонних справ підтримує контакт з китайською стороною. На даний момент немає нових відомостей," — зазначив президент.

Нещодавно українські збройні сили вперше захопили в полон китайських військовослужбовців. Президент України Володимир Зеленський повідомив, що в рядах агресора китайських військових значно більше, ніж лише двоє.

У Пекіні повідомили, що здійснюють перевірку цієї інформації у співпраці з українською стороною.

Зокрема речник Міністерства закордонних справ Китаю Лінь Цзянь під час брифінгу заявив, що уряд Китаю завжди просить громадян Китаю триматися подалі від зон збройного конфлікту, уникати будь-якої форми участі у збройному конфлікті, і зокрема, уникати участі у військових операціях будь-якої сторони. "Такі претензії не мають підстав", -- наголосив дипломат.

Кремль не став коментувати висловлювання президента Зеленського про затримання двох громадян Китаю, які брали участь у бойових діях на стороні Росії.

"Я не маю можливості висловити свою думку з цього питання," -- зазначив речник президента Росії Дмитро Пєсков, відповідаючи на запит щодо китайських полонених 9 квітня.

Читайте також