Політичні новини України та світу

Скандал у адміністрації президента: реакція світової спільноти.

Ера безжалісності та світ, який живе за законами джунглів. Європейські лідери різко відреагували на конфлікт, який стався під час візиту Президента Зеленського до Білого Дому. І запевнили Україну у подальшій підтримці. Заяви політиків та оцінки журналістів - у нашому наступному матеріалі.

Соціальні мережі заполонили українські прапори. Лідери Євросоюзу, безперечно, стежили за сваркою в Овальному кабінеті в режимі реального часу. Відповідь на цю подію була моментальною та одностайною.

Дональд Туск, глава уряду Польщі:

Шановний Володимире Зеленський, шановні українські друзі, ви не самотні.

Гітанас Науседа, глава Литовської держави:

Україно, ти ніколи не будеш одна.

Кая Каллас, головна представниця Європейського Союзу у сферах зовнішньої політики та безпекової стратегії:

Сьогодні стало очевидним, що вільному світу потрібен новий керівник. Ми, жителі Європи, повинні прийняти цей виклик.

Еммануель Макрон, глава держави Франція:

Є агресор – це Росія, а жертва – Україна. Ми вчинили вірно, підтримуючи Україну та запроваджуючи санкції проти Росії три роки тому, і продовжуємо діяти в тому ж руслі.

Голова Європейської Ради та Президентка Європейської Комісії спільно випустили пост українською мовою.

Урсула фон дер Ляйєн, голова Європейської комісії:

Ваша гідність відзначає відвагу українського народу. Залишайтеся міцними, будьте відважними, не бійтеся труднощів. Ви завжди матимете підтримку, шановний Президенте Зеленський.

Підтримка надійшла також з Німеччини, зокрема від чинного канцлера та його можливого наступника. Як повідомляють місцеві ЗМІ, того вечора політики провели термінову телефонну розмову, щоб обговорити подальші кроки допомоги Україні.

Олаф Шольц, канцлер Німеччини:

Ніхто так не хоче миру, як українці! Саме тому ми працюємо разом, щоб знайти шлях до міцного та справедливого миру. Україна може покластися на Німеччину і на Європу.

Фрідріх Мерц, голова Християнсько-демократичного союзу:

Шановний Володимире Зеленський, ми підтримуємо Україну як у радісні моменти, так і в часи важких випробувань. Не можна забувати про те, хто є агресором, а хто жертвою в цій жахливій війні.

Італія запропонувала провести екстрений саміт. За участю США та Європи. Прем'єрка країни Джорджа Мелоні, яка має непогані стосунки з Дональдом Трампом, заявила: партнерам слід поговорити відкрито.

Джорджія Мелоні, голова уряду Італії:

Розділення не принесе вигоди жодній стороні. Необхідно терміново організувати зустріч між Сполученими Штатами, європейськими країнами та їх союзниками, щоб відверто обговорити наші спільні підходи до вирішення суттєвих викликів сучасності. Це стосується, зокрема, України, яку ми спільно підтримували протягом останніх років, а також майбутніх труднощів, з якими нам доведеться зіткнутися.

До загальної європейської позиції не приєдналися лише двоє лідерів: угорський прем'єр Орбан і його словацький колега Фіцо. Вони висловили намір заблокувати спільну заяву лідерів ЄС на підтримку України. Цей документ планується ухвалити на саміті ЄС, який відбудеться наступного четверга в Брюсселі.

Добрий вечір! Ми хочемо проінформувати вас про останні події. Президент України сьогодні був із запланованим візитом у Білому Домі. Але зустріч тривала недовго.

Суперечка, що розгорнулась у Білому Домі, привернула увагу європейських медіа. Журналісти з Польщі до Португалії детально розглянули можливі наслідки цього конфлікту. Наприклад, німецькі інформаційні телеканали випустили спеціальні програми, присвячені цій актуальній темі.

Володимир Зеленський завітав до Білого Дому з прагненням роз’яснити необхідність безпекових гарантій перед укладенням угоди. Він хотів донести думку про те, що довіряти Путіну не можна. Проте з боку американської адміністрації його зустрічали лише з висловленнями вдячності. В цей час від президента та віцепрезидента США лунали й російські наративи, що стало причиною ескалації ситуації.

Вивчили резонансну зустріч та реномовані друковані медіа.

Загальний висновок: Європі потрібно пристосуватися до нових умов. У світі, де політика нагадує ринок, а замість міжнародних правових норм панують закони джунглів, європейці не можуть більше покладатися на підтримку своїх закордонних партнерів. Тепер все залежить лише від їхніх власних можливостей.

Читайте також