Політичні новини України та світу

Сільські території та населені пункти поблизу фронту можуть навесні опинитися без медичних препаратів, - застерігають пацієнтські організації щодо можливих загроз.

Через ініціативи уряду про регулювання цін, яке передбачає постанова Кабміну про стабілізацію цін на лікарські засоби, аптеки в селах і сільській місцевості можуть закритися через нерентабельність. Про це попереджають пацієнтські організації, передає "24 канал".

Зокрема Всеукраїнська рада захисту прав пацієнтів наголошує, що сільські райони і прифронтові населені пункти можуть залишитися без доступу до ліків.

"Внаслідок державного контролю цін аптечним закладам та дистриб'юторам доведеться скоротити свої витрати. Найбільше це вплине на дотаційні установи, де доставка є дорогою, а обсяги продажів низькі, зокрема в селах, сільських громадах і невеликих містах", - зазначено в заяві організації.

Видання інформує, що з 1 березня 2025 року в Україні вступають в силу значні зміни в регуляції фармацевтичного сектору. Ці зміни реалізуються на основі рішення РНБО від 12 лютого 2024 року "Про додаткові заходи для забезпечення доступності лікарських засобів для українського населення", яке було затверджено Указом Президента. Додатково, Верховна Рада ухвалила законопроєкт, що вносить зміни до "Закону про лікарські засоби", який сьогодні підписав глава держави. Ці ініціативи мають на меті забезпечити прозорість у формуванні цін на лікарські препарати.

"У той час, коли країни по всьому світу активно підтримують своїх виробників, замовляють медикаменти та забезпечують їх максимальний захист, наші керівники впроваджують нову цінову політику реферування. Це означає, що вітчизняні виробники будуть змушені продавати ліки за цінами, що відповідають середньоринковим показникам в інших державах. Така політика насправді позбавляє виробництво можливості отримувати додаткові прибутки і ставить його в один ряд з азійськими виробниками, умови праці яких значно сприятливіші (необхідно лише згадати про відсутність збройних конфліктів та наявність великої кількості дешевої робочої сили)", - зазначає ВРЗПП.

Організація закликає запровадити систему постійного моніторингу доступності ліків.

Читайте також