"Могутня Європа": Данія визначила ключові напрямки свого головування в Європейському Союзі.

Піврічне головування Данії в Раді Європейського Союзу буде фокусуватися на боротьбі з нелегальною міграцією, обороні та продовженні підтримки України. Про це йдеться в програмі під гаслом "Сильна Європа в мінливому світі", яку опублікувало Міністерство закордонних справ країни 1 липня.
"У період головування Данії акцент буде зроблено на протидії нелегальній міграції та посиленню контролю над зовнішніми кордонами ЄС. Головування також підтримає постійні зусилля у пошуку нових та ефективних методів управління нелегальною міграцією", - зазначено в документі.
Серед цілей, окреслених на Копенгагенському саміті, є формування більш потужного та стійкого Європейського Союзу, який готовий брати на себе більшу відповідальність за свою безпеку. Це також включає зміцнення внутрішньої безпеки та стійкості ЄС, щоб союз міг ефективніше реагувати на сучасні та майбутні виклики, кризові ситуації, катастрофи та інші загрози.
"Необхідно посилити оборонну промисловість Європи. Підтримка України в політичній, військовій, економічній та цивільній сферах, а також позиція ЄС щодо підтримання тиску на Росію, зокрема через запровадження санкцій, повинні залишатися в пріоритетах", - зазначено в програмі головування Данії.
Додатково, держава вважає, що подальше розширення Європейського Союзу є "геополітично важливим", тому "данське головування буде активно сприяти цим процесам".
"Таким чином, керівництво Данії буде сприяти переговорам щодо розширення співпраці з Україною, Молдовою та країнами Західних Балкан. Це розширення тісно пов'язане із зусиллями, спрямованими на підтримку основоположних цінностей Європейського Союзу — демократії та верховенства права," - зазначено в документі.
Данія також планує "працювати над зміцненням та поглибленням відносин ЄС зі Сполученим Королівством та іншими західноєвропейськими країнами, які не є членами Європейського Союзу".
Читайте також: У Єврокомісії відреагували на національні консультації в Угорщині щодо членства України в ЄС
У програмі окремо згадується особлива увага на мобілізації фінансування для посилення європейської оборони, в тому числі просування плану переозброєння Європи та надання фінансової підтримки Україні, враховуючи довгострокову відбудову країни після повномасштабного російського вторгнення.
Данія взяла на себе головування 1 липня і продовжить його до 31 грудня 2025 року.
Напередодні, керівник представництва Данії при Європейському Союзі Карстен Гронбех-Єнсен підкреслив, що просування діалогу з країнами-кандидатами на вступ до ЄС, серед яких Україна та Молдова, є одним із головних пріоритетів Данії під час її головування в Раді ЄС, яке вона отримує від Польщі.