Шольц вважає, що наразі немає необхідності у обговоренні розміщення миротворчих сил в Україні.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц вважає, що обговорення перспективи розміщення європейського миротворчого контингенту в Україні на майбутнє є недоречним.
Цю інформацію він озвучив, коментуючи для журналістів підсумки засідання Європейської ради, передає кореспондент Укрінформу.
За словами німецького політика, це питання не обговорювалось на зустрічі керівників держав-членів ЄС у Брюсселі в четвер. Відповідаючи на запитання про нібито небажання Берліна говорити про можливу участь у європейському миротворчому контингенті після завершення бойових дій в Україні, Шольц запевнив, що і він, і український президент згодні, що "третій і четвертий кроки не повинні робитися раніше за перший".
"Питання про те, як може виглядати конкретна конструкція архітектури безпеки після укладення мирної угоди, зараз не може обговорюватися серйозно. Але це має бути щось, що, з нашої точки зору, також буде структуроване в трансатлантичний спосіб. Тож не було жодної дискусії про сухопутні війська чи щось подібне, тому що це взагалі не тема, якщо я можу так сказати. Зараз було б помилкою детально обговорювати це тут", - заявив Шольц.
У процесі своїх зусиль на шляху до встановлення миру Шольц зазначив про свої переговори та телефонні розмови з Президентом України, російським президентом Путіним, а також з обраним американським президентом Трампом, з яким він спілкувався вже вдруге 19 грудня.
"Це питання для мене є надзвичайно важливим, оскільки необхідно забезпечити злагоджену політику між Європою і США, а також між Німеччиною та Сполученими Штатами. В цій ситуації, я вважаю, що об'єднання зусиль є вкрай важливим. Моя думка полягає в тому, що це цілком реалістично, і ми повинні зробити все можливе, аби Україна не залишалася сама, а також щоб підтримати її суверенітет та не допустити перешкод на її шляху до Європейського Союзу. Україна є сильною державою з потужною армією, яку ми всі разом підтримуємо. Однак, важливо, щоб насильство було зупинено", - підкреслив Шольц.
При цьому він відмовився надавати більше подробиць своєї телефонної розмови з Дональдом Трампом. Німецький політик лише зауважив, що "дуже впевнений", що США та Європа продовжуватимуть підтримувати Україну, але, звичайно, з чіткою перспективою, що для України буде справедливий мир, який захищає її суверенітет.
Водночас Шольц повторив, що підтримка України має бути організована таким чином, щоб не було ескалації війни, війни Росії з НАТО.
"Це абсолютно очевидно. Однак при цьому вона повинна бути досить потужною, щоб не допустити нав'язаного миру. Україна повинна зберегти свою незалежність і мати можливість захищати свій суверенітет", - підкреслив лідер німецького уряду, додавши, що в усіх переговорах він наполегливо стверджує: "жодне рішення не може ухвалюватися без врахування думки українців - і, до речі, без урахування думок європейців".
Як повідомлялось, Президент України взяв участь у засіданні Європейської ради 19 грудня та окремій зустрічі лідерів кількох європейських країн і керівництва НАТО в Брюсселі.