Ще одне дослідження вказує на зниження популярності Трампа | Основні події в Україні
Трамп проводить прес-конференцію з журналістами перед тим, як піднятися на борт вертольота Marine One у Білому домі 25 квітня 2025 року / Фото The Washington Post
За даними опитування, проведеного Washington Post-ABC News-Ipsos, у міру наближення до кінця перших 100 днів свого перебування на посаді Дональд Трамп стикається зі зростаючою опозицією своїй амбітній і суперечливій програмі, при цьому його рейтинг схвалення падає, більшість виступає проти великих ініціатив.
Згідно з інформацією, опублікованою в The Washington Post, загальний рейтинг підтримки Трампа знизився в порівнянні з показниками, які були лише два місяці тому.
Згідно з результатами опитування, 39% дорослих громадян США підтримують діяльність Трампа на посаді, тоді як 55% висловлюють незадоволення, серед яких 44% роблять це категорично. Для порівняння, у лютому ці показники становили 45% на підтримку та 53% на противагу.
Рейтинг підтримки Дональда Трампа на позначці 100 днів його першого або другого терміну є найнижчим серед усіх президентів. На аналогічному етапі його першого терміну 42% опитаних висловлювали позитивні думки про нього, в той час як Джо Байден мав підтримку 52%. Зазвичай новообрані президенти насолоджуються "медовим місяцем" у перші місяці свого правління, але потім їхні рейтинги, як правило, знижуються протягом року. Однак Трамп може стати винятком з цього правила.
Трамп втратив 10 пунктів серед білих виборців без вищої освіти, які є важливим елементом його політичної бази.
Загалом, нинішня оцінка президентства Трампа виглядає так: більшість людей вважає, що він вийшов за межі своїх повноважень, багато хто вважає, що економічна ситуація погіршилася, а приблизно половина населення вважає, що позиції США на міжнародній арені ослабли.
З конкретних питань більше 6 з 10 опитаних не схвалюють його політику в галузі економіки, відносини США з іншими країнами, введення мит на імпортні товари і його дії у зв'язку з недавніми потрясіннями на фінансових ринках. Менша більшість опитаних не схвалюють його управління федеральним урядом і те, як він піклується про простих американців.
Навіть у сфері імміграції, що є однією з ключових тем президентської політики, 53% респондентів не підтримують його ініціативи.
Чимало американців вважають, що президент перебільшує в своїх зусиллях щодо розширення своїх повноважень, звільняючи державних службовців, закриваючи федеральні агентства та вживаючи заходів проти політичних конкурентів.
Трамп здобув перемогу на виборах минулого року, в основному акцентуючи увагу на темах імміграції та економіки. Багато виборців вважали його більш ефективним керівником у сфері економіки у порівнянні з Байденом та Харріс, і його економічні показники під час першого терміну в цілому мали позитивну динаміку. Сьогодні обставини змінилися.
На сьогоднішній день його рейтинг у сфері економіки складає 39% позитивних і 61% негативних відгуків. Для порівняння, всього два місяці тому, коли він оголосив про запровадження нових тарифів на імпорт з різних країн, його позиція була вищою — 45% позитивних і 53% негативних оцінок. Цікаво, що його економічний рейтинг лише на два пункти перевищує показник Байдена (37%) приблизно рік тому.
В цілому, понад 70% американців оцінюють сучасну економічну ситуацію як "недостатньо хорошу" або "негативну". Хоча загальна оцінка економіки не змінилася, більшість (53%) вважають, що з моменту інавгурації Трампа в січні економічні умови стали гіршими.
Дивлячись у майбутнє, більше 7 з 10 опитаних вважають, що політика Трампа призведе до економічного спаду в короткостроковій перспективі. Дивлячись у більш віддалене майбутнє, лише 3 з 10 опитаних вважають, що політика Трампа зміцнить економічні позиції США.
Американці бачать в Трампі президента, який прагне розширити свою владу і нехтує верховенством закону. Майже більшість (49%) вважають, що він відводить країну від її основоположних принципів, тоді як близько третини вважають, що він наближає країну до цих принципів.