Політичні новини України та світу

Рубіо емоційно відреагував на рішення про визнання "Альтернативи для Німеччини" екстремістською організацією.

Державний секретар США Марко Рубіо висловив негативну оцінку рішення Федерального відомства з охорони Конституції Німеччини, яке віднесло партію "Альтернатива для Німеччини" до категорії правих екстремістських організацій на федеральному рівні. Він закликав Німеччину переглянути цю політику.

Заяву держсекретар США зробив у мережі Х (нагадаємо, що мережа належить Ілону Маску, який особисто підтримує зазначену німецьку партію). Там також американцю відповіло міністерство закордонних справ ФРН.

"Німеччина щойно надала своїй розвідувальній службі нові повноваження для стеження за опозицією. Це не демократія, це замаскована тиранія. Справді екстремістською є не популярна партія "Альтернатива для Німеччини", яка посіла друге місце на нещодавніх виборах, а радше смертельна імміграційна політика істеблішменту щодо відкритих кордонів, якій протистоїть "Альтернатива для Німеччини", - зазначив держсекретар США.

У Міністерстві закордонних справ Німеччини відповіли, що "це є проявом демократії", також роз'яснили, що саме означає цей термін.

"Це рішення є результатом ретельного та незалежного розслідування для захисту нашої Конституції та верховенства права. Це демократія, бо саме незалежні суди мають право остаточних рішень. Ми навчалися на уроках власної історії, що праворадикальний екстремізм потрібно зупиняти", - відповіли у МЗС ФРН.

Спільно з Рубіо на підтримку АдН у мережі Х (хоча не через офіційний акаунт посадовця, а через свій особистий) виступив американський віцепрезидент Ді Венс.

"Німецька альтернатива" є найвідомішою політичною силою в Німеччині та, безперечно, найбільш представницькою для Східної частини країни. Наразі бюрократи намагаються її ліквідувати. Західна частина зруйнувала Берлінську стіну, але вона була відновлена не "Совєтами" чи Росією, а самим німецьким істеблішментом", - підкреслив він.

У свою чергу Федеральне відомство з охорони Конституції ФРН заявило, що підозри в тому, що партія АдН переслідує цілі, спрямовані проти вільного демократичного порядку, "підтвердилися і багато в чому перетворилися на впевненість".

"Відповідно до заяви представників відомства, домінуюче в партії сприйняття народу через етнічні та родові характеристики суперечить основам вільної демократичної системи."

Дійсно, в АдН це рішення було охарактеризоване як "удар по демократії в Німеччині". Партія планує подати апеляцію на постанову відомства, яке відповідає за захист Конституції.

Нагадуємо, що потенційний канцлер Фрідріх Мерц чітко відкинув можливість створення коаліції з партією АдН у разі своєї перемоги. Він підкреслив, що вважає це "зрадою".

Як повідомляв OBOZ.UA, наприкінці квітня партія Мерца схвалила коаліційну угоду. Цей документ визначатиме політику наступного уряду, який консерватори хочуть утворити з соціал-демократами. Тож якщо СДПН також погодиться на коаліцію, угода буде урочисто підписана 5 травня. А вже 6 травня лідер консерваторів Фрідріх Мерц має бути обраний канцлером у Бундестазі.

Читайте також