Релігійний аспект має суттєвий вплив на політичні рішення, які приймають західні партнери, - зазначають в Офісі Президента.
Тематика релігійної свободи в Україні має значне значення для західних союзників і позначається на їх політичних рішеннях.
Про це сказала заступниця керівника Офісу Президента з гуманітарних питань Олена Ковальська в інтерв'ю Укрінформу.
"Релігійний аспект має значний політичний вплив. Наприклад, у Сполучених Штатах релігійність суспільства є дуже вираженою. Я б сказала, що Україна є більш секулярною нацією в порівнянні з Америкою. Питання свободи віросповідання є надзвичайно важливим і має прямий вплив на політичні рішення. Це було особливо помітно навесні цього року, коли ми намагалися отримати підтримку з боку США, і це питання відіграло роль у прийнятті рішень. Це один із політичних елементів, і з приходом Трампа ця тема стане ще більш актуальною," – підкреслила Ковальська.
На її думку, Україна має всі підстави гордитися існуючими в країні релігійними свободами.
"Я особисто зустрічаюся з Радою церков і відзначаю згуртованість представників різних конфесій і релігійних спільнот. Мені шкода, що не всі українці розуміють, що ми можемо пишатися цим рівнем релігійних свобод", - сказала заступниця керівника ОП.
Вона також зазначила, що міжнародне партнерство може стати важливим інструментом для України у формуванні своєї ідентичності як на внутрішньому, так і на зовнішньому рівні.
"На жаль, в Україні запаси нафти істотно менші, ніж у Росії, тому ми обрали інший шлях — замість фінансових ресурсів ми покладаємося на підтримку наших партнерів. Це партнерство стане важливим інструментом для формування української ідентичності як у межах держави, так і на міжнародній арені", - підкреслила Ковальська.
Вона відзначила, що вже існує багатосторонній документ під назвою "Неаполітанська ініціатива", яку підтримали міністри культури країн G7. Ця ініціатива має на меті збереження української культурної спадщини.
"Цей документ був запропонований під час зустрічі, що відбулася в Неаполі 7 вересня 2024 року. Ініціатива має на меті створення культурно-гуманітарної коаліції, яка надасть Україні можливість ефективніше представляти свою культуру на міжнародній арені. Це надзвичайно важливо, оскільки наш противник інвестує значні фінансові ресурси в просування свого контенту по всьому світу, і робить це вже протягом багатьох років," - зазначила заступниця керівника ОП.
Як стало відомо, вже в наступному році в Україні планується впровадження формату "культурного Рамштайну".