Політичні новини України та світу

Доходи російських компаній знизились на 2 трильйони рублів внаслідок запроваджених санкцій.

Проблеми, з якими стикається російський бізнес, викликані збільшенням витрат на сировину, компоненти, заробітну плату, а також зростанням тарифів і ускладненнями в логістиці.

Згідно з офіційними даними, проблеми в економіці Росії стали більш очевидними. За підсумками минулого року прибутки російських компаній склали 30,4 трлн рублів, що на 6,9% менше, ніж у 2023 році. Про це повідомляє The Moscow Times.

В умовах зростання цін, зниження прибутків досягає приблизно 15%. Крім того, загальний показник збиткових підприємств суттєво погіршився, підвищившись на 37,7% до 7,2 трильйонів рублів.

Проблеми, з якими стикається російський бізнес, викликані збільшенням витрат на сировину, компоненти, заробітну плату, а також зростанням тарифів і ускладненнями в логістиці. У результаті зростає собівартість продукції, що негативно впливає на економіку РФ.

Одним з ключових факторів, які негативно впливають на економічну ситуацію, є високі процентні ставки за кредитами та західні санкції, які ускладнюють міжнародну торгівлю і зменшують попит на товари. Водночас, Центральний банк Росії стверджує, що його стратегія сприяє російському бізнесу в контролі витрат, підвищуючи облікову ставку та стримуючи інфляційні процеси.

Серед найбільш постраждалих галузей -торгівля (зниження прибутку на 39%), фінансова сфера (-18%), енергетика та комунальне господарство (-35%). У вугільній промисловості компанії зазнають значних збитків, що становлять понад 100 млрд рублів.

Зниження прибутку компаній стало однією із причин несподіваного рішення Центробанку не підвищувати ключову ставку наприкінці грудня. Воно може сигналізувати про охолодження економічної активності, оскільки обмежує можливості для збільшення попиту компаній на фактори виробництва, зокрема на трудові ресурси, вказували під час дискусії керівники ЦБ.

Водночас попризниження прибутків, надходження від податку на прибуток у 2023 році зросли на 1,6% до 8,1 трлн рублів. Це стало можливим завдяки підвищенню в РФ ставок податків на доходи від цінних паперів.

Зазначимо, що більшість росіян вважає, що санкції не вплинули негативно ані на їхню країну, ані на їх особисте життя. За даними опитування, проведеного Левада-центром, 86% респондентів поділяють цю думку. Лише 12% опитаних вказали на наявність проблем, викликаних санкціями.

Вплив санкцій: у головному вугільному регіоні Росії закривають шахти

Читайте також