Політичні новини України та світу

Лідери Кіпру і Латвії провели бесіду щодо подій в Україні та на Близькому Сході.

Нікос Христодулідіс та Едгарс Рінкевичс

Президент Кіпру Нікос Христодулідіс і президент Латвії Едгарс Рінкевичс обговорили стосунки між двома країнами, а також безпекові питання, зокрема, - ситуацію на Близькому сході та в Україні.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на пресслужбу президента Кіпру.

Переговори у форматі "тет-а-тет" відбулися в Ризькому замку та зустрічі у розширеному форматі.

"Сьогодні я мав можливість обговорити з моїм колегою двосторонні відносини та співпрацю в межах Європейського Союзу, а також розглянули більш широкі питання безпеки. Обидві наші країни опинилися в безпосередній близькості до центрів військових конфліктів. Ми маємо близьке розташування до України, і Кіпр, безумовно, відчув наслідки подій на Близькому Сході", - зазначив Рінкевичс, вітаючи Христодулідіса, який здійснив свій перший офіційний візит до Латвії.

Він зазначив, що в контексті двосторонніх відносин країни підтримують інтенсивний політичний діалог як між собою, так і в рамках Європейського Союзу, виступаючи як держави-члени.

"Ми також обговорили, що у наступному році Кіпр буде головувати в Раді ЄС. Ця країна займатиме ключову позицію в процесі ухвалення рішень і визначення майбутньої Багаторічної фінансової програми ЄС. Я підкреслив наші пріоритети в цьому контексті. Зокрема, це стосується питань оборони та безпеки, політики згуртованості, аграрної політики та розвитку транспортної інфраструктури", - зазначив Рінкевичс.

Він також висловив свою підтримку планам Кіпру приєднатися до Шенгенської зони.

"Ми, звісно, також обговорили регіональні питання. Висловили нашу позицію стосовно подій в Україні. Варто зазначити, що Латвія високо оцінює підтримку Кіпру щодо України, яка зараз бореться з агресією", - підкреслив Рінкевичс, додавши, що не менш важливим є питання ситуації на Близькому Сході, зокрема, ескалація конфлікту між Іраном та Ізраїлем.

Він також зазначив, що президент Христодулідіс розповів йому про настрої на Кіпрі, розташованому поруч із Близьким Сходом, що підкреслює близькість цього конфлікту до Європейського Союзу.

Відповідаючи на питання про українську ситуацію та обставини на Близькому Сході, Христодулідіс зазначив: "Кіпр має глибоке розуміння щодо вторгнень, окупації, а також порушень суверенітету і територіальної цілісності, крім того, ми усвідомлюємо, що відбуваються порушення міжнародного права і прав людини".

"Щодо України, з самого початку ми обрали правильний шлях в історії і продовжимо це робити, цілковито підтримуючи її незалежність, суверенітет та територіальну цілісність. Санкції є важливим інструментом для Європейського Союзу, тому ми відстоюємо їхню політику. Проте, наша санкційна стратегія стане значно ефективнішою, якщо всі держави-члени, особливо ті, що прагнуть приєднатися до ЄС, дотримуватимуться цих принципів. Я впевнений, що досягнення повної відповідності санкційній політиці ЄС з боку країн-кандидатів буде суттєво підвищувати її ефективність", - підкреслив він.

Читайте також