Голова Євроюсту: ми відкриті до впровадження досягнень ICPA в судовий процес щодо агресії.

Євроюст (European Union Agency for Criminal Justice Cooperation) готовий забезпечити інтеграцію напрацювань Міжнародного центру переслідування за злочин агресії (ICPA) в трибунал по агресії РФ, який невдовзі буде створений.
У середу під час пресконференції в Києві на заході "Об'єднані заради справедливості. Об'єднані заради тих, хто вижив" президент Євроюсту Мишель Шмід підкреслив, що за кожним розслідуванням та кримінальною справою стоїть особа, сім'я та історія, які потребують уваги і визнання.
"Відновлення справедливості для цих постраждалих є нашим моральним обов'язком. Ми усвідомлюємо, що наразі на політичному фронті відбувається безліч подій. Шлях вперед залишається непростим. Проте, поки дипломація та політичні процеси тривають, ми продовжуємо невпинно працювати і виконувати свою частину зобов'язань," - підкреслив він.
Шмід висловив сподівання, що найближчим часом Україна та Рада Європи підпишуть двосторонню угоду про створення спеціального трибуналу для розслідування злочину агресії.
"У Євроюсті, як багато хто з вас знає, Міжнародний центр кримінального переслідування злочинів агресії (ICPA) закладає основу для цього трибуналу. Мета цього центру була і залишається простою: забезпечити, щоб не втрачався час на підготовку кримінального переслідування за злочин агресії, де б він не відбувався. Учасники ICPA старанно працювали над розробкою спільної системи розслідування, обміном доказами та узгодженням своїх стратегій обвинувачення", - повідомив президент Євроюсту.
У цьому контексті він зазначив: "Наступним кроком стане інтеграція цієї роботи в новий трибунал. Це потребуватиме встановлення чіткої правової основи та надійних процедур, і ми готові надати необхідну підтримку".
Також, за словами Шміда, Спільна слідча група (JIT) стає сильнішою, ключова увага наразі зосереджена на злочинах катувань, жорстокого поводження та так званій практиці фільтрації, пов'язаній із незаконними центрами утримання під вартою.