Політичні новини України та світу

Позиція залишається без змін: Міністерство закордонних справ Румунії висловило свою реакцію на суперечливу заяву Джорджеску стосовно України.

Міністерство закордонних справ Румунії виступило з відповіддю на висловлювання проросійського ультраправого політика Келіна Джорджеску, який заявив, що "розподіл" України є "неминучим" і висловив претензії до українських територій. Відомство підкреслило свою беззаперечну підтримку суверенітету та територіальної цілісності України.

Заява Міністерства закордонних справ Румунії була опублікована 30 січня на їх офіційній сторінці в соціальній мережі X. У документі зазначається, що Румунія рішуче підтверджує свою підтримку суверенітету, територіальної цілісності та незалежності України.

"МЗС Румунії рішуче підтверджує непохитну позицію на підтримку суверенітету, територіальної цілісності та незалежності України в межах її міжнародно визнаних кордонів", - йдеться в заяві.

У міністерстві зазначили, що ця позиція "є ясною та обґрунтованою міжнародним правом, національними інтересами та довгостроковою зовнішньою політикою, що спирається на цінності".

Як повідомлялося на OBOZ.UA, кандидат в президенти Румунії Джорджеску в свіжому інтерв'ю, що нагадує кремлівську риторику, охарактеризував Україну як "фіктивну країну" і додав, що деякі українські регіони, можливо, зможуть стати частиною Румунії.

Ультраправий політик висловив думку, що кордони України, за його словами, "неминуче" зміняться, і зацікавився Буковиною та Закарпаттям. На думку Джорджеску, Львів, ймовірно, "залишиться" під впливом Польщі.

Нагадуємо, що на початку грудня Конституційний суд Румунії скасував результати першого туру президентських виборів, де переможцем був визнаний Джорджеску з 23% голосів.

Румунські спецслужби оприлюднили інформацію про виборчу кампанію Джорджеску. Платформа TikTok інформувала уряд Бухареста про існування мережі акаунтів, пов'язаних із російським державним медіа-агентством Sputnik. Для просування проросійського кандидата було задіяно приблизно 25 тисяч профілів, які впливали на громадську думку.

Читайте також