Незважаючи на війну, Україна опинилася в центрі нової боротьби за посаду канцлера Німеччини, повідомляє FT.

Зокрема, опоненти Шольца висловлюють невдоволення його вагою в ухваленні рішень стосовно конфлікту в Україні.
Вже понад 1000 днів Україна переживає повномасштабну війну з Російською Федерацією, однак в цей же час країна залучена в ще одну боротьбу, яка розгортається на відстані понад 1000 кілометрів на захід — за посаду наступного канцлера Німеччини, повідомляє Financial Times.
"Олаф Шольц, чинний соціал-демократ, і його суперник Фрідріх Мерц, лідер опозиційних християнських демократів (ХДС), поставили війну в центр своїх кампаній напередодні дострокових виборів у лютому", - наголосили у матеріалі.
Зокрема минулих вихідних Шольц звинуватив Мерца у "грі в російську рулетку з безпекою Німеччини", висуваючи ультиматуми Москві, тоді як Мерц сказав, що мобілізація страху перед війною є "ДНК соціал-демократів".
"Чим більше [Володимир] Путін розпалює війну, тим більше ми повинні зберігати холодну голову", - заявив канцлер на партійній конференції Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН) в Берліні.
Водночас Мерц та його партія зображують Шольца як слабкого лідера, чия підтримка України "лише продовжила страждання союзника Німеччини та пішла на користь Росії".
Також кандидат у канцлери від консерваторів наголошував у жовтні, що Німеччина має пригрозити озброїти Україну крилатими ракетами великої дальності Taurus, якщо РФ не припинить атакувати цивільну інфраструктуру держави.
Тема Taurus виявилася важливим аспектом, що розділяє Шольца та його опонентів. Київ не раз звертався до канцлера з проханням надати німецьку зброю, яка є більш ефективною, ніж ракети з США та Великої Британії, що наразі використовуються для атак на російські об'єкти. ХДС та Зелені висловлюють свою підтримку Україні у цьому питанні, як зазначає FT.
Крім іншого, Мерц вважає, що одним з недоліків Шольца є його недооцінка союзників Німеччини. Цього тижня він висловив звинувачення на адресу канцлера, зазначивши, що той "вийшов на самоті", здійснивши дзвінок Путіну вперше за майже два роки. Мерц підкреслив, що після цієї розмови Путін активізував обстріли української цивільної інфраструктури.
"Ці односторонні кроки [Шольца] призвели до погіршення стратегічної ситуації в Україні", - сказав він.
Мерц зазначив, що Шольц також тривалий час роздумував над питанням надання Україні деяких видів важкого озброєння.
"Політик вважає, що наша підтримка України не є достатньо стратегічною, рішучою та скоординованою."
Проте виборці підтримують позицію Шольца щодо ракет Taurus. Зокрема, результати опитування RTL/ntv свідчать про те, що 63% німців не погоджуються на передачу Україні цього виду озброєння.
"Шольц, безсумнівно, торкнувся важливої теми. У Німеччині існує чимало сумнівів щодо постачання Україні дальнобійної зброї, особливо серед виборців Соціал-демократичної партії", - підкреслила політична експертка з Берлінського вільного університету Юлія Ройшенбах.
"Один з небагатьох активів, які Шольц може запропонувати виборцям, - це його імідж розважливого канцлера, що зміг підтримати Україну, водночас уникнувши ескалації конфлікту до рівня Третьої світової війни", - зазначив політолог Карло Масала з Університету Бундесверу в Мюнхені.
Раніше видання Der Spiegel писало, що Фрідріх Мерц та Олаф Шольц змагаються за те, чия політика щодо України виявиться переконливішою. У виданні наголосили, що замість того, аби чітко пояснити, як вони планують зміцнювати обороноздатність Європи, Шольц і Мерц "застрягли в колі взаємних звинувачень".
У той же час Мерц повідомив, що готовий надати Україні крилаті ракети Taurus тільки за певної умови. Він зазначив, що спочатку Німеччина повинна вимагати від Путіна припинення атак на цивільні об'єкти в Україні. Якщо це не відбудеться, тоді Берлін розгляне можливість передачі цих ракет.