Політичні новини України та світу

Політична нестабільність у Грузії: чи можуть рішення парламенту, що не визнається міжнародною спільнотою, мати юридичну силу?

Політична ситуація в Грузії стала напруженою. Місцеві мешканці досі не прийняли результати парламентських виборів, що призвело до масових виступів. У той же час парламент уже розпочав свою діяльність, хоча й у неповному складі, що суперечить конституційним нормам. Яка ситуація склалася в Тбілісі? Чи можуть бути легітимними рішення парламенту, якщо їх не визнає суспільство? Відповіді на ці запитання нададуть мої колеги.

На фоні гучних вигуків тисячі людей, грузинський парламент провів своє перше засідання. Через бойкот з боку опозиції, в залі було лише 88 депутатів, що складає трохи більше половини від загальної кількості.

Поки політики, щиро патріотичні, насолоджуються звучанням гімну, їх охороняють силові структури і міцний паркан від народного обурення. На цьому паркані вже розмістили портрети Володимира Путіна та проросійського діяча й олігарха Бідзіни Іванішвілі — засновника і почесного глави проросійської політичної сили "Грузинська мрія", яка самостійно проголосила себе переможцем парламентських виборів. Проте громадяни так і не визнали результати цього голосування.

Ніно Гіоргадзе, педагогиня:

Ми зібралися тут, оскільки громадяни не голосували за цей парламент, а президент не ініціював цю сесію. Крім того, існують й інші причини, які всім нам відомі.

Через льодяний дощ кількість учасників акції була невеликою, і відразу після завершення засідання люди почали розходитися. Деякі з них уже провели на площі більше доби. Увечері президент Грузії Саломе Зурабішвілі звернулася до народу через публікацію.

Саломе Зурабішвілі, глава держави Грузія:

У кожного має боліти серце, тому що сьогодні парламенту Грузії більше не існує, а керівна команда, одна партія, проігнорувала Конституцію. Мені дуже їх шкода. Насамперед шкода Кобахідзе як автора цієї Конституції. Схоже, деякі речі він не зміг прорахувати, інакше йому не довелося б перевертати Конституцію з ніг на голову.

Згідно з Конституцією Грузії, перше засідання нового парламенту повинно бути скликане президентом країни. Проте Саломе Зурабішвілі не виконала цю обов’язок і подала позов до Конституційного суду, з вимогою анулювати результати виборів. У той час, як суд займається розглядом цієї справи, парламент змушений чекати на його ухвалу. Тим не менш, партія "Грузинська мрія" провела засідання та ухвалила рішення про визнання своїх повноважень.

Читайте також