План Трампа щодо вирішення конфлікту в Україні може виявитися несподіваним поворотом подій - Telegraph.
![](/images/content/8539131720/fb4b09c5889192bc5c53f5b0df5066e0.jpg)
Немає жодних гарантій, що Путін погодиться на умови Трампа. Ба більше, все, що сьогодні про них відомо - це лише припущення.
Невдовзі Сполучені Штати мають намір оприлюднити свій проект щодо завершення війни в Україні. Передбачається, що план може передбачати замороження конфлікту на поточній лінії фронту, а також розгортання британських миротворців для забезпечення режиму припинення вогню. Цю інформацію наводить ТСН, посилаючись на джерела з Контрактів.UA.
Про це пише The Telegraph.
"Замороження конфлікту на теперішніх позиціях призведе до того, що Росія зберігатиме контроль над приблизно 20% української території, особливо в південно-східному регіоні. Це питання стало предметом суперечок, оскільки раніше Київ наголошував на намірі продовжувати боротьбу з Росією до повного відновлення своїх міжнародно визнаних кордонів. Проте в листопаді Володимир Зеленський вперше висловив готовність поступитися частиною території Росії, аби завершити війну", - зазначається у статті.
В обмін на заморожування конфлікту по наявній на сьогодні лінії фронту Україна отримає гарантії безпеки, які забезпечать неможливість повторного нападу Росії. Але які саме гарантії безпеки нададуть Україні, залишається незрозумілим.
Наприклад, Україна вже тривалий час прагне отримати членство в НАТО, а у випадку негативного відповіді також розглядає можливість відновлення власного ядерного арсеналу, від якого вона відмовилася після розпаду Радянського Союзу.
Іншим елементом плану Трампа є організація президентських і парламентських виборів в Україні, що бажано реалізувати до кінця року, особливо якщо буде укладено угоду про припинення вогню.
Третій компонент стратегії Трампа пов'язаний з українськими рідкісноземельними металами та критично важливими мінералами, які Сполучені Штати прагнуть отримати в обмін на постійну військову підтримку. Проте нещодавно стало відомо, що угода з Україною була укладена ще за адміністрації попереднього президента США Джо Байдена. Однак її реалізація була затримана, щоб Трамп міг представити цю угоду як свою власну перемогу.
Європейські партнери України, серед яких Велика Британія, Польща та Франція, ведуть переговори про можливе розміщення миротворчих сил в Україні з метою підтримки режиму припинення вогню. Однак, як зазначає Зеленський, без залучення американських військ це може бути неефективно, оскільки для успішної реалізації необхідно близько 200 тисяч військових, а "Європа сама по собі не має достатньої надійності".
Одночасно Трамп, який прагне зменшити участь США у міжнародних конфліктах, навряд чи погодиться на розміщення американських військових для участі в миротворчій місії в Україні. Ймовірно, США також не задовольнять прохання України про надання ядерної зброї. Проте стосовно питання членства України в НАТО, адміністрація Трампа поки що не висловлює жодних коментарів.
"Це одна з причин, через яку я наступного тижня вирушаю до Європи - щоб побачити їх віч-на-віч і донести це до президента", - сказав Келлог, відповідаючи на питання про вступ України до НАТО.
Видання зазначає, що також немає жодних гарантій, що Москва погодиться закінчити війну на цих умовах. Ба більше, все, що сьогодні відомо про умови плану Трампа - це лише припущення.
"Зовнішня політика Трампа, націлена на створення шоку і тривоги у світовій спільноті, перебуває на стадії активного розвитку, тому немає ніяких запевнень щодо того, які елементи будуть включені до його стратегії завершення конфлікту, а які – ні", - зазначається в матеріалі.
Після його вражаючих коментарів щодо виселення палестинців із Гази, анексії Гренландії та перетворення Канади на "51-й штат", план завершення війни в Україні може виявитися ще одним несподіваним поворотом.
Нагадуємо, що зважаючи на висловлювання Трампа про ідею створення "близькосхідної рив'єри" в Газі, було б цілком логічно, якби президент США запропонував завершити конфлікт в Криму за допомогою подібного проекту. Такі абсурдні задуми, характерні для стилю Трампа, могли б викликати побоювання у Путіна, проте, ймовірно, знайдуть більше підтримки в Москві, ніж на Близькому Сході.