Політичні новини України та світу

Перший контракт Трампа: Торгова конфронтація з Великою Британією.

Експерти вважають, що угода, яка була анонсована в четвер, має переважно символічне та політичне значення, а не економічне чи торговельне.

США уклали торговельну угоду з Великобританією, яка стала першою домовленістю зі країною, проти якої Дональд Трамп спочатку оголосив торговельну війну, а потім поставив її на трьохмісячну паузу для переговорів про уступки. Трамп назвав угоду "повною і всеохопною", однак економісти та експерти попереджають, що йдеться лише про швидку угоду з ним особисто, а не про торговельний договір між країнами -- подібні документи погоджуються роками і затверджуються парламентами.

Без подробностей.

Експерти підкреслюють, що Трамп без зусиль розриває навіть найбільш масштабні торговельні альянси, тому угода, оголошена в четвер, має більше символічне та політичне значення, ніж економічне чи торговельне.

Вона дозволяє Трампу стверджувати, що його торгова війна приносить дивіденди Америці, і країни одна за одною вишиковуються в чергу за поступками. Владам Британії, з іншого боку, політичну вигоду принесе той факт, що вони першими домовилися з Трампом, хоча ціна цієї домовленості поки не оголошена.

Деталі угоди ще не оприлюднені, і наразі не зрозуміло, чи нові торгові умови принесуть вигоду Британії. Якщо так, то в порівнянні з чим: з тими незначними умовами, які діяли до президентства Трампа, чи з тими несприятливими, які з'явилися після того, як він запровадив 10% імпортне мито на всі британські товари та тарифи у 25% на автомобілі та сталь.

Американці покриють витрати на імпортні мита, але це призведе до зростання цін на британські товари, що, в свою чергу, зменшить їх попит. Трамп вважає, що така стратегія сприятиме відновленню американської промисловості, збільшить бюджетні надходження та зменшить торговий дефіцит США. Однак економісти застерігають, що його політика в галузі торгівлі може завдати шкоди як американській, так і світовій економіці.

Тактические приемы Трампа

Перший контракт в рамках 90-денного мораторію дещо знизить напругу на фінансових ринках, які відреагували на торговельну війну Трампа масовими розпродажами в очікуванні кризи.

Проте полегшення буде обмеженим, оскільки переговори з основним торговим партнером — Китаєм — лише стартують цього тижня і обіцяють бути непростими. Китай продовжує рішуче реагувати на всі дії Трампа і не має наміру йти на жодні компроміси, поки США не скасують обмежувальні тарифи на китайські товари.

Навіть якщо угоди будуть підписані з усіма державами, базова ставка мита на імпорт у США, що становить 10%, ймовірно, залишиться незмінною. Це може негативно вплинути на торгівлю, сприяти зростанню інфляції та зменшити доходи як підприємств, так і населення, застерігають економісти.

І самі "угоди" Трампа - це лише короткочасне явище.

Між торговими угодами та торговими домовленостями існує суттєва різниця.

Торговельні угоди обмежені, короткострокові і часто поверхневі. Торговельні домовленості -- всеохопні, довгострокові, змістовні і вимагають схвалення Конгресу.

Основним ризиком угод є сам Дональд Трамп, застерігає експерт Девід Хеніг з дослідницького центру ECIPE, котрий представляв Великобританію на торгових переговорах зі США під час першого президентського терміну Трампа.

Читайте також