Перемога Трампа на виборах викликала в Україні занепокоєння, але також і сподівання на можливе завершення війни, - повідомляє ABC News.
Росія поступово просувається на різних ділянках східного фронту, в той час як Україна переживає серйозну нестачу людських ресурсів.
5 листопада 2024 року у Сполучених Штатах Америки відбулися вибори. Перемога республіканця Дональда Трампа викликала в Україні тривогу, але також і надію на те, що він може покласти кінець розвʼязаній Росією війні.
Цю інформацію повідомляє ABC News. Відзначається, що низка українських чиновників, військових командирів, солдатів та представників громадськості висловили телеканалу та іншим медіа свої сподівання на перемогу Трампа на виборах, оскільки вбачали в цьому, принаймні, можливість завершення війни.
Автори підкреслюють, що ці емоції свідчать про значне розчарування адміністрацією Байдена, яке останнім часом зросло серед українського населення. Багато українців вважають, що курс, обраний нинішнім президентом США, забезпечує лише мінімальну підтримку для виживання країни, але не вистачає для досягнення перемоги чи навіть для того, щоб змусити супротивника до серйозних переговорів.
Багато українців висловлюють вдячність за отриману підтримку, проте водночас відзначають своє розчарування з приводу того, що вони називають "обережністю" Байдена. Це стосується встановлення обмежень на використання певних видів поставленого озброєння, а також іноді затяжного процесу надання допомоги, що пов'язано з "перебільшеними занепокоєннями щодо можливого загострення війни з боку Росії".
Прихід Трампа до керівництва вселив надію в українців, зазначив у розмові з ABC News командир підрозділу дронів, який веде боротьбу на сході України.
"Він занадто прямолінійна людина, яка не буде вдавати, що допомагає нам, як це робили демократи. Він сильніший за Байдена і готовий приймати сильні рішення".
Багато українців побоюються, що Трамп може скоротити допомогу. Однак дехто готовий ризикнути, оскільки вважає, що це "краще, ніж продовжувати йти шляхом, який знекровлює країну" і який, на думку багатьох, навряд чи приведе до повернення української території. Росія поступово просувається на різних ділянках східного фронту, в той час як Україна переживає серйозну нестачу людських ресурсів.
"Єдиний шлях, який залишився - це дипломатичний шлях", - сказав командир, що воює на сході, в інтерв'ю ABC News.
Є також українці, які мають значно обережніший підхід, остерігаючись, що Путін, користуючись своєю потужною позицією, зможе диктувати умови на переговорах. Один з високопрофесійних військових України в інтерв'ю ABC News висловив занепокоєння, що нинішні переговори можуть стати "фатальною помилкою", внаслідок якої Україна назавжди втратить частину своїх територій та не отримає належного захисту в майбутньому.
Ви усвідомлюєте, чому Росія готова до діалогу. Вони також опинилися в безвихідній ситуації і втомилися. Їм потрібно трохи відпочити та реорганізувати свої сили.
Російський лідер може скористатися будь-якою угодою про припинення вогню, щоб провести переозброєння, а потім знову завдати удару, зазначив неназваний представник уряду. Він підкреслив, що Вашингтону слід зміцнити Україну та розпочати переговори лише в той момент, коли російські збройні сили зазнають ще більших втрат.
Водночас голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив в інтерв'ю ABC News, що зараз занадто рано обговорювати конкретні плани. При цьому він зауважив, що Україна може погодитися на замороження війни, лише в тому випадку, якщо США нададуть "реальні гарантії безпеки", які не дадуть Москві використати перемир'я для переозброєння.
"Ми повинні знайти рішення, яке гарантуватиме людям, що після закінчення війни вона не повториться знову", - наголосив Арахамія, зазначивши, що реальні гарантії безпеки є для України пріоритетом "номер один".
Дональд Трамп ще під час передвиборчої кампанії заявляв, що нібито здатен завершити війну в Україні за 24 години. Як саме, республіканець не уточнював.
Після того, як Трамп здобув перемогу на виборах, у медіа з'явилися численні теорії. Одна з основних полягала в можливості примусу України до територіальних компромісів. Інші ймовірні сценарії, які обговорювалися в ЗМІ, включали відкладення вступу до НАТО на два десятиліття.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що Альянс повинен допомогти Україні завершити розв'язану Росією війною переговорами, але з позиції сили. За його словами, Київ може вирішувати, коли починати переговори з Росією про завершення війни, а країни НАТО мають продовжувати надавати Україну військову допомогу.