Політичні новини України та світу

Пентагон висловлює занепокоєння щодо намірів Трампа - Новини Весь Харків.

Командування США, яке розробляє стратегію на випадок конфлікту з Китаєм, все більше висловлює занепокоєння, що Пентагону, ймовірно, доведеться перекинути високоточні засоби озброєння великої дальності зі складів в Азії та Тихому океані на Близький Схід. Про це повідомляють представники Конгресу, згідно з інформацією, опублікованою в The New York Times.

Причина криється у значних обсягах боєприпасів, які Сполучені Штати застосовують у своїй бомбардувальній кампанії в Ємені, розпочатій за розпорядженням адміністрації Трампа. Крім того, готовність США в Тихоокеанському регіоні послаблюється через розміщення військових кораблів і літаків Пентагоном на Близькому Сході. Це сталося після початку конфлікту між Ізраїлем та Газою в жовтні 2023 року, а також у результаті атак єменських повстанців-хуситів на судна в Червоному морі.

● Адмірал Семюел Папаро, який очолює Індо-Тихоокеанське командування Пентагону з травня, майже напевно зіткнеться із запитаннями про готовність своїх сил, коли даватиме свідчення перед Конгресом у цю середу та четвер. А міністр оборони Піт Хегсет і його заступник Елбрідж Колбі, заявили, що США мають надати пріоритет зміцненню своїх сил у регіоні Азії та Тихого океану, щоб стримувати Китай.

Ці люди стверджують, що підтримка США озброєнням України в її захисті від росії та десятиліття військових кампаній на Близькому Сході й в Афганістані відтягнули важливі ресурси з Азії. Якщо Ізраїль у найближчі місяці атакує ядерні об'єкти Ірану, що може спровокувати ширшу війну на Близькому Сході, адміністрація Трампа майже напевно спрямує туди ще більше американських військових ресурсів.

● Як повідомляє The New York Times, бомбардувальна операція в Ємені виявилася набагато більшою за масштабами, ніж зазначав Пентагон у своїх офіційних звітах. Протягом перших трьох тижнів США витратили близько 200 мільйонів доларів лише на боєприпаси, а загальний обсяг витрат вже перевищив 1 мільярд доларів. Крім того, Пентагон розгорнув два авіаносці, додаткові стелс-бомбардувальники B-2, винищувачі, а також системи протиповітряної оборони Patriot і THAAD у регіоні Близького Сходу. Уже 1 квітня Шон Парнелл, представник Пентагону, оголосив, що авіаносець "Карл Вінсон" разом із супутніми кораблями переміщується з Тихого океану для виконання завдань у цьому регіоні.

● Призначений чиновник Міністерства оборони повідомив помічникам Конгресу, що Військово-морські сили та Індо-Тихоокеанське командування "глибоко стурбовані" швидкістю, з якою військові витрачають боєприпаси в Ємені. Інший представник оборонного сектора зазначив, що Пентагон наразі "може зіткнутися з серйозними операційними викликами" у разі виникнення конфлікту в Азії. Під час свого візиту до Азії два тижні тому Хегсет намагався заспокоїти союзників, підкреслюючи, що Сполучені Штати повністю зобов’язані стримуванню "загроз" з боку Китаю в цьому регіоні. Хегсет також зауважив, що адміністрація Трампа "надасть пріоритет і переорієнтує зусилля на цей регіон світу в небачений досі спосіб".

● У кампанії в Ємені застосовуються дальнобійні системи озброєння, серед яких крилаті ракети "Томагавк", планерні бомби AGM-154 Joint Standoff Weapon і стелс-ракети AGM-158 Joint Air-to-Surface Standoff Missile. Ці види озброєння можуть стати важливими для протистояння повітряним і морським наступам Народно-визвольної армії Китаю в Південному та Східно-Китайському морях, а також у Тихому океані. Запаси цієї зброї зберігаються на американських військових базах на Гуамі, в Окінаві (Японія) та в інших локаціях уздовж західного узбережжя Тихого океану. Поки що Пентагону не було необхідності використовувати ці ресурси для боротьби з хуситами, але, за словами офіційних осіб, така потреба може виникнути найближчим часом.

Source: https://t.me/in_factum/33014

Читайте також