Партія Шольца виступає за скасування санкцій щодо "Північного потоку 2".

Член німецької Соціал-демократичної партії (СДПН) висловив свою підтримку потенційному рішенню США про скасування санкцій щодо трубопроводу "Північний потік-2". Він зазначив, що це може позитивно вплинути на мирні ініціативи в Україні, повідомляє POLITICO 24 квітня.
Ніна Шеєр, представниця Соціал-демократичної партії Німеччини з питань енергетики, висловила думку, що санкції Сполучених Штатів щодо газогону "Північний потік-2" були "незаконними з самого початку". Вона також зазначила, що їхнє скасування буде відповідати нормам міжнародного права.
"Скасування таких заходів відповідало б нормам міжнародного права. Для просування дипломатичних ініціатив, спрямованих на досягнення миру та припинення агресії проти України, необхідно заохочувати дії, які можуть сприяти цьому процесу," - зазначила Шеєр у коментарі для POLITICO.
СДПН готова приєднатися до нового уряду Німеччини в якості партнера в коаліції на чолі з консервативною ХДС під керівництвом Фрідріха Мерца.
Попри свої висловлювання про "Північний потік-2", Шеєр підкреслила незмінну позицію своєї партії на користь переходу до відновлювальних джерел енергії.
"Необхідно пришвидшити перехід до відновлювальних джерел енергії. Це актуально, незалежно від того, яким чином будуть впроваджені санкції стосовно 'Північного потоку-2'", - зазначила вона.
Ці зауваження прозвучали на тлі повідомлень про те, що Стів Віткофф, представник Дональда Трампа, виступає за скасування санкцій щодо російської енергетичної інфраструктури - включаючи "Північний потік-2" - у рамках ширших переговорів із москвою, спрямованих на досягнення припинення вогню в Україні. Примітно, що Україна не була включена в ці переговори.
Згідно з інформацією від POLITICO, ця ініціатива була сприйнята з недовірою в Німеччині, де енергетична стратегія зазнала істотних змін після початку повномасштабної агресії Росії проти України в 2022 році.
Міністерство економіки та кліматичних питань Німеччини рішуче відкинуло ідею відновлення "Північного потоку-2".
"Представник міністерства повідомив POLITICO, що "Північний потік-2" не отримав сертифікацію й не має юридичного затвердження. Внаслідок цього, питання про експлуатацію трубопроводу навіть не стоїть на порядку денному."
Майкл Галер, представник з питань зовнішньої політики фракції Європейської народної партії в Європейському парламенті, висловив глибоке занепокоєння щодо ініціативи Сполучених Штатів.
"Ми глибоко стурбовані тим, що адміністрація Трампа, здається, готова відмовитися від міжнародного права, зрадити Україну, дозволити росії лишитися безкарною і вести справи з путіним", - сказав він.
"Новий уряд Німеччини також не дозволить відновлення "Північного потоку". Ми не повторимо ту ж саму помилку", - підкреслив він.
Фон подій. Згідно з попередніми повідомленнями, Росія, здається, поступово готується до відновлення роботи Nord Stream. Видання Bild місяць тому зазначало, що "робота триває" над передачею "Північного потоку" Сполученим Штатам.
Згідно з інформацією, оприлюдненою у виданні, інвестор з США має намір відновити експорт російського газу до Європи.