Сразу по прибуттю в Україну Чернишов особисто відвідав НАБУ.

"Я дотримуюсь тієї ж думки: усі питання повинні вирішуватися в рамках закону, а справедливість повинна перемагати. Я з повагою ставлюсь до зусиль наших правоохоронних органів. Готовий до співпраці", -- підкреслив Чернишов у своєму пості від 23 червня.
Однак народний депутат Ярослав Железняк 21 червня з посиланням на два джерела в уряді повідомляв, що ще 19 червня НАБУ/САП надіслали на Секретаріат Кабміну запрошення, щоб Чернишов 23 червня з'явився для вручення підозри. Він натякнув, що тому закордонне відрядження міністра й тривало "до кінця тижня".
22 червня Железняк висловив припущення, що влада, бажаючи уникнути конфлікту через пред'явлення підозри діючому віцепрем'єру, спробує "відтермінувати цей процес" до формування нового уряду. Проте запрошення від правоохоронних органів вже отримано, і "всі в курсі".
За словами політика, можливі два варіанти розвитку подій:
"Є цілком прийнятний варіант, якщо можна так висловитися в даних обставинах — усі спокійно виконують свої обов'язки. Кабінет Міністрів зміниться, як завжди, і далі влада сподіватиметься, що це питання також забудеться, як багато інших подій за останні шість років. Бажаю всім розуму, але... знаючи своїх колег, коли ж вони обирали складні рішення?" — зазначив народний депутат.
23 червня він відреагував на пост Чернишова з заявою про візит у НАБУ.
"Виглядає так, що всі учасники погодилися на єдиний раціональний і гідний варіант у цій ситуації", -- зазначив Железняк.
Нагадаємо, що напередодні міністр національної єдності Олексій Чернишов оголосив про своє повернення в Україну з "надзвичайно важливого візиту". Він також анонсував аналіз "кампанії по дискредитації" та підкреслив, що істина завжди виходить на поверхню.
Згідно з інформацією, наданою правоохоронними органами, в українських ЗМІ з'явилися відомості про те, що країну покинула родина Чернишова — його дружина та син.
Закордонна поїздка міністра набула розголосу через те, що відбулася на тлі новин про розслідування земельної корупції. Правоохоронці вручили підозри посадовцям Міністерства розвитку громад та територій України, яке на момент реалізації схеми очолював Чернишов. За даними ЗМІ, у нього самого проводили обшуки.