Обличчя марафону "Єдині новини" та Суспільного в грудні 2024 року: хто отримував слово найчастіше.

21 травня 2024 року Перший канал Суспільного завершив участь у спільному телемарафоні, продовжуючи свою роботу в проєкті "Єдині новини" відповідно до рішення РНБО. Відтак, ми розглядаємо його діяльність окремо, ставлячи в порівняння з "Єдиними новинами".
У грудні марафон "Єдині новини" здійснив 1448 бесід із запрошеними гостями, що становить приблизно 46 розмов щодня. Тим часом Перший канал Суспільного провів 1432 бесіди за той же період.
На жаль, обидва марафони практично не вмикали в ефір коментаторок-жінок. У "Єдиних новинах" таких ввімкнень було всього 17,2%. На Суспільному -- 18,6%. Тобто в середньому одна жінка проти чотирьох коментаторів-чоловіків.
Дивно, що, незважаючи на те, що в "Єдиних новинах" нібито представлені п'ять окремих і незалежних телеканалів, їхня політика щодо гостей є набагато більш однорідною, ніж у рамках одного Першого каналу.
Гостьові редактори Суспільного мовника максимум запрошували одну й ту саму людину 13 разів за місяць. Марафон, у якому нібито беруть участь різні канали, примудрився запросити частіше десять різних гостей.
Найчастіше в ефірі Першого каналу з'являлися військові аналітики Анатолій Храпчинський та Олексій Гетьман, які взяли участь у 13 передачах. Що стосується "Єдиних новин", то найпопулярнішими спікерами стали речник Генерального штабу Андрій Ковальов та речник Херсонської обласної військової адміністрації Олександр Ковальов, обидва з яких з'явилися в ефірі 19 разів.
Хоча прізвища у списках найвідоміших гостей здебільшого повторюються, їхнє співвідношення варіюється. Зазначимо, що марафон частіше запрошує речників, які представляють офіційну точку зору. Натомість суспільний мовник більше схильний звертатися до експертів, які надають незалежну оцінку.
Відмінності між журналістикою та державною пропагандою стають ще більш очевидними в контексті політичного представництва. За даними грудня, так звані п'ять "незалежних" каналів "Єдиних новин" здійснили 109 виходів з представниками партії влади, тоді як жодного (0) разу не висвітлили другий за величиною парламентський блок — "Європейську солідарність". Групи "За майбутнє" та "Довіра" з'являлися в ефірі значно частіше, ніж фракція "Голосу", отримуючи п'ять виступів проти одного.
Перший канал Суспільного надавав можливість висловитися всім політичним фракціям. Найчастіше, як і слід було очікувати від партії, що має владу, слово отримували представники "Слуги народу" — 49 ефірів за місяць, що складає одну-дві програми щодня. "Європейській солідарності" надали слово 31 раз, а "Батьківщина" та "Голос" виступали по 14 разів. Таким чином, один телеканал забезпечував частіше висвітлення опозиційних політиків, ніж п’ять інших каналів разом, серед яких є навіть канал з назвою "Рада".
Найпопулярнішим політиком на Суспільному був Сергій Нагорняк від "Слуги народу" -- йому давали слово шість разів. Олег Синютка від "Європейської солідарності" з'являвся тут п'ять разів за місяць. Олексія Кучеренка від "Батьківщини" показували чотири рази, як і ще кількох політиків.
За місяць Єгор Чернєв, представник "Слуги народу", з'явився в "Єдиних новинах" такою ж кількістю разів, як усі інші політики разом. Леся Забуранна з "Слуги народу" та Сергій Лещенко з Офісу президента стали другими за популярністю, обидва з'явившись у 11 ефірах. Найактивнішим депутатом, що не належить до влади, став Павло Бакунець з групи "Довіра", який з'явився в 5 ефірах.
Основна особливість тематичної палітри каналів полягає в тому, що в грудні на Суспільному найбільше часу, а саме 25,2%, було присвячено міжнародним відносинам. Темі воєнних дій було відведено 22,8% ефірного часу.
У національному марафоні обговорення відбувалися переважно навколо військових подій (31,3%), тоді як міжнародні питання піднімалися значно рідше (19,4%).
В іншому аспекті структура тем залишається майже незмінною, за винятком економічної складової. На Першому каналі цей показник становив 7%, тоді як у "Єдиних новинах" він був лише 4%.