Обговорюють вибори та спостерігають за парадом. У Сполучених Штатах відзначають День подяки.
У США в четвер, 28 листопада, святкують День подяки, який традиційно відзначають в останній четвер листопада.
Цього дня в країні відзначається державне свято.
Святкування цього дня бере свій початок 400 років тому, коли англійські переселенці вирішили висловити свою вдячність природі та Богу за щедрий врожай. У 1789 році перший президент Сполучених Штатів Джордж Вашингтон оголосив цей день "днем загальної подяки та молитви", відзначаючи "милість Всемогутнього Бога".
День Подяки зазвичай відзначається в сімейному оточенні. Невід'ємною частиною святкового столу є запечена індичка.
Згідно з нещодавніми опитуваннями, більше 90% американців відзначають цьогорічний День подяки. Однією з основних тем обговорення під час святкових вечерь та в привітаннях від політиків є президентські вибори, що відбулися 5 листопада.
Президент Сполучених Штатів Джо Байден використав святковий момент Дня подяки, щоб висловити вдячність американцям як від себе, так і від імені першої леді за їхню підтримку протягом часу їхнього перебування в Білому домі.
"Ми з Джилл щиро вдячні за вашу довіру, яку ви виявили до нас за останні чотири роки. Бути на службі для вас стало великою честю для нас," - зазначив Байден у соціальній мережі Х.
У окремому повідомленні він підкреслив величність Сполучених Штатів:
"Скористаймося цим моментом, щоб відволіктися від напруженого життя та зосередитися на найважливішому: наших сім'ях, наших друзях, наших сусідах і тому факті, що ми отримали благословення жити в Америці, найвеличнішій країні на Землі".
Раніше цього тижня Байден востаннє під час свого перебування на посаді президента США провів традиційну церемонію помилування індиків перед Днем подяки.
Новий президент Дональд Трамп у своєму виступі висловив незадоволення політичними супротивниками та запевнив громадян США в тому, що попереду їх чекають позитивні зміни.
"З Днем подяки! Особливо хочу згадати про радикальних лівих, які, попри свої зусилля зруйнувати нашу країну, зазнають поразки. Їхні ідеї та політика настільки безглузді, що добрі люди нашої нації здобули впевнену перемогу для тих, хто прагне повернути Америку до колишньої величі!"
Він зазначив, що невдовзі Сполучені Штати можуть перетворитися на "значущу, ефективну, справедливу та потужну" націю.
"І ви будете більше ніж будь-коли, пишатися тим, що є американцем!"
Згідно з опитуваннями центру Pew Research, більше 90% американців святкують День подяки цього року. Серед них близько 25% планують влаштувати великі вечері, запрошуючи 10 і більше гостей, тоді як ще чверть учасників святкування приготують стіл для 6-10 осіб.
Близько 33% жителів США святкують День подяки у своїх домівках, а така ж кількість отримує запрошення від родичів або друзів.
Недавні вибори в США, згідно з новим дослідженням центру Pew Research, стануть однією з основних тем обговорення під час святкових зустрічей на День подяки. Про вибори мають намір говорити 36% американців, які підтримували Трампа, тоді як серед виборців Гарріс цей показник значно нижчий - лише 24%.
Окрім того, близько 66% дорослих жителів США під час святкової вечері висловлюють свої молитви або діляться думками про те, за що вони вдячні в цьому році.
Традиційно, окрім святкової вечері, американці дивляться футбол та парад до Дня подяки.
Найдавніший святковий парад на честь Дня подяки, відомий як Macy's Thanksgiving Day Parade, проходить у Нью-Йорку.
Вперше такий парад пройшов століття тому, у 1924 році. Але цьогорічний парад фактично є 98-м, оскільки паради скасовували під час Другої світової війни.
Цьогоріч, попри дощову погоду у Нью-Йорку, на параді очікують близько 3,5 мільйонів глядачів, ще 30 млн дивитимуться дійство по телевізору.
На вулицях парадні учасники демонструють величезні повітряні фігури, до них приєднуються оркестри. Цього року в заході запланована участь 700 клоунів та виступи 10 музичних колективів.
Парад організовує американська мережа універмагів Macy's. Повну вартість параду в компанії не розголошують, кажучи, що це "подарунок нації". За оцінками американських медіа, вона становить близько 13 млн доларів.