Політичні новини України та світу

Ризиковані замисли Москви

Агресія Росії щодо України виходить за межі військових дій. Для Москви інформаційна війна є не менш важливою, і на її потреби виділяються величезні ресурси.

Для Москви інформаційний фронт є надзвичайно важливим, і на його потреби виділяються величезні кошти. Наприклад, у 2025 році на державну пропаганду планується виділити 1,42 млрд доларів. Це не є чимось незвичайним, адже, згідно з повідомленням The Washington Post, росіяни готові витрачати до 39 тисяч доларів на просування проросійських коментарів у провідних західних медіа, повідомляє cyprus-daily.news.

Для Москви є критично важливим продовжувати кампанію з дискредитації України та її лідерів, а також провокувати виникнення розбіжностей у українському суспільстві, що призводить до деморалізації громадян. Іншим важливим напрямком залишається активне зменшення довіри до Києва з боку міжнародних лідерів та спільнот по всьому світу.

За відомостями, отриманими від поінформованих джерел на умовах анонімності, найближчим часом слід очікувати на особливу активність російських структур, до завдань яких входить реалізація інформаційно-психологічних операцій за кордоном. антиукраїнських кампаній. Дана вказівка не гребувати. жодних методів безоглядно витрачатися на підкупи, політичне корумпування, максимально широко залучати іноземні медіа та ресурси, мобілізувати "корисних ідіотів".

Виділено конкретні цілі: нанести максимально можливу шкоду репутації Президента Володимира Зеленського та команди його офісу, сприяти формуванню негативного іміджу України, а також підривати її міжнародні зв’язки та підтримку.

Інформаційно-психологічні кампанії базуватимуться на звичних та застарілих стратегіях і тактичних методах. Як і раніше, коментарі авторитетних іноземних видань, зокрема про бойовий дух українських військових, подаються у вигляді "готовності боротися до останнього українця". Занепокоєння щодо проявів корупції в Україні буде використано як "доказ" неспроможності української держави та потреби в припиненні її підтримки. Застосовуючи неправдиві наративи та псевдонаукові аналізи, російська пропаганда формуватиме ілюзію вагомості своїх висновків.

Однак, також плануються і силові дії, а також "інциденти" за участю певних політиків і лідерів громадської думки, зокрема, під так званими "чужими прапорами" (згадаємо про прапори ІДІЛ, які були виявлені в зонах присутності російських військ у Сирії).

Умовним початком можна вважати виникнення в закордонних ЗМІ статей і новин, що стосуються ситуації в Україні, аналізу її військових можливостей, оборонних ресурсів та майбутніх перспектив. Водночас, цей контент відповідає інтересам російських пропагандистів, розвивається та адаптується відповідно до їхніх потреб.

Це свідчить про те, що російська пропагандистська машина активно займається дослідженням реакцій своєї цільової аудиторії на різні наративи, прагнучи виявити нові вразливі місця та визначити найважливіші аспекти української, європейської й євроатлантичної порядків денних.

Вже на цьому етапі, у спрямованості дій Росії можна назвати кілька тематичних треків.

Стійкий трек - блокування налагодження конструктивного діалогу Україна-США та між лідерами країн, не допустити завершення війни на невигідних для росії умовах. Кульмінація та перші розв'язки інформаційних мізансцен, створюваних російськими медійниками та їх підрядниками, відбудуться напередодні інавгурації Дональда Трампа і згідно з актуальними задумами продовжуватимуться у перші місяці його президентства.

Новий трек спрямований на підвищення напруги в Україні. Це може призвести до дезорганізації суспільства, розподілу політичних і бізнесових структур, а також до ослаблення ціннісних орієнтирів українців. Проте, головна мета полягає в іншому — виробництві контенту для пропагандистської індустрії, що буде орієнтоване на закордонну аудиторію.

Для цього Кремль планує використовувати колабораціоністів-утікачів з числа відставних/утеклих українських політиків, експертів і журналістів, "міських резонерів", "патріотичних правдорубів". Саме вони і висловляться, і відгукнуться критикою на будь-які дії Володимира Зеленського та його команди.

Можливі різні варіанти ситуацій, в яких російські спецслужби можуть вдатися до "антропогенних впливів": це можуть бути як "нещасні випадки", так і спроби вбивств... Їхні методи, на жаль, численні і добре відомі.

Згодом, отримані "картинки з місця подій" впадуть на добре удобрений грошима грунт російської пропаганди, створять інформаційні приводи для просування та спекуляцій у західних ЗМІ про "політичну кризу" в Україні, множити і тиражувати стереотипи про "вихваляння нацизму", київського режиму" та тощо.

Кремль готовий інвестувати значні суми в розміщення подібного контенту в авторитетних медіа, на інформаційних сайтах, а також компенсувати діяльність "інфлюенсерів" у соціальних мережах США та Європи, які погоджуються співпрацювати з російськими замовниками.

Читайте також