Чому російські війська завдали жорстокого нападу на Україну: чи вплине це на політику США?

На тлі обговорень мирної угоди та активних спроб США зупинити війну, 24 квітня російські військові здійснили комбінований напад на Україну, використавши ракети різних типів — з повітря, суші та моря, а також ударні безпілотники Shahed і дрони-імітатори. Внаслідок цього нападу загинули люди, а багато отримали поранення. Російські пропагандисти знову поширюють інформацію про те, що всі атаки нібито націлені виключно на "військові цілі", а загибель цивільних осіб — це, мовляв, наслідок дій української ППО. Яка ж справжня мета чергового акту терору з боку Росії? Чи може це вплинути на позицію США, які, здається, починають сприймати Москву як потенційного союзника? Видання "Коментарі" звернулося за відповідями до експертів з цих питань.
Ракетний удар. Фото: з відкритих джерел
Політолог Дмитро Воронков вважає, що дані обстріли можна сприймати, як спробу Москви натиснути на Київ, щоб той був зговірливішим за тим планом, який був запропонований адміністрацією Дональда Трампа. Тим самим планом, який включає добровільне визнання Криму російським.
Щодо можливого впливу цього удару на позицію США, політолог вважає, що це маловірогідно. Він зазначає, що в Білому домі вже давно усвідомили свою безпорадність у цій ситуації, що, в свою чергу, відбивається в їхніх заявах про припинення участі в переговорному процесі.
Політолог, партнер міжнародного комунікаційного агентства Good Politics Максим Джигун так прокоментував ситуацію:
Експерт вважає, що тому у Кремля є прагнення домогтися, щоб Трамп ще більше почав тиснути на Україну і та врешті погодилася на умови мирної угоди, яка буде більше підходящою для Російської Федерації, аніж для України, яка є якраз жертвою цієї війни.
Досліджуйте також на сайті "Коментарі" – справжні причини зриву переговорів у Лондоні: які події нас очікують далі.