Політичні новини України та світу

"На Західній стороні закликали до спільного будівництва України майбутнього з Росією": український правозахисник вразив своєю історією.

1 жовтня 1946 року, у німецькому місті Нюрнберг, Міжнародний військовий трибунал оголосив рішення щодо колишніх керівників нацистської Німеччини.

У кінці 80-х років відбувалося декілька зборів "Народного руху України", на яких ми, колишні політв'язні, висловлювалися про необхідність проведення "Нюрнберга-2". Проте, наші західні партнери дуже обережно ставилися до цієї ідеї.

Цю інформацію в рамках свого проєкту представила журналістка ТСН Наталя Ярмола, опираючись на свідчення українського правозахисника Мирослава Мариновича.

"Ми чули з Заходу переконування: не робіть цієї помилки, зараз світ інакший, просто почніть будувати Україну з чистого листа так би мовити разом (з Росією -- Ред.) і все, і це буде краще, ніж ви будете порпатися в минулому і шукати злочинців і так далі. Але все-таки за цим стояв страх. Так вдалося уникнути великої крові тоді, але не вдалося уникнути тепер", -- розповів Мирослав Маринович.

Тепер у залі №600, де проходили судові процеси над нацистами, відбуваються дискусії про актуальні злочини, які, здавалося б, відтворюються росіянами за старими схемами.

На сьогоднішній день будь-яка окупована територія розпочинає свій шлях з організації підвалів та ям, де людей піддають жорстоким катуванням, викрадають, принижують, а також чинять сексуальне насильство. Це частина системної політики. Якщо ми не вживемо заходів, ситуація лише погіршиться. Якщо попередні покоління не впоралися з цією проблемою, то тепер це наш обов'язок. В іншому випадку ми передамо цю травму, цей механізм дій наступним поколінням — нашим дітям і онукам, тим самим збільшуючи глобальні ризики, що нас оточують, — зазначила Олександра Романцова, виконавча директорка Центру громадянських свобод.

Читайте також