Міністерство закордонних справ: Путін показав, що його можна змусити до миру тільки силою, а жодні переговори не принесуть результату.
Міністерство закордонних справ України "ретельно задокументувало" заяву президента Росії про застосування нової балістичної ракети - про це відомство заявило 21 листопада.
За словами представників відомства, з міжнародно-правового аспекту цей виступ може розглядатися як "фактичне визнання вини" у злочині агресії проти України, а також у всіх супутніх воєнних злочинах.
"Ми гарантуємо, що ці та інші публічні заяви Путіна будуть використані для притягнення його та його спільників до відповідальності. Справедливість неодмінно буде досягнута," - зазначає міністерство.
Згідно з інформацією, наданою пресслужбою Міністерства закордонних справ, висловлювання президента Російської Федерації демонструють, що тільки Росія має інтерес у триванні конфлікту. Саме Путін є ініціатором його ескалації, шукаючи підтримки у Ірану та Північної Кореї.
Влада підкреслила, що Україна має право атакувати будь-які легітимні військові об'єкти на території Росії. Для того щоб ці удари зупинилися, Росії потрібно просто зупинити агресивні дії та вивести свої війська з території України, яка є суверенною.
Читайте також: "Він перевіряє вас": Зеленський звернувся до партнерів України після заяви Путіна про нову ракету
"Сьогоднішнє повідомлення знову підтверджує, що Путін є тією перешкодою, яка заважає завершенню війни та встановленню всебічного, справедливого й стабільного миру. Його нещодавні безглузді дії, зокрема атаки на об'єкти ядерної енергетики в Україні та використання новітніх ракет, є викликом для всіх тих світових лідерів, які нещодавно наголошували на недопустимості ескалації конфлікту. Ми сподіваємося, що вони не залишаться байдужими і дадуть відповідь на презирство Путіна, яке створює неприйнятні загрози для радіаційної безпеки та ядерного шантажу", - зазначають у Міністерстві закордонних справ.
Дипломатичне відомство акцентувало увагу на промовах про "перехід до багатополярного світу", які Кремль використовує для маніпуляції суспільною думкою в країнах Азії, Близького Сходу, Африки та Південної Америки. Як зазначають у МЗС, насправді політика Росії щодо України має колонізаторський та імперський характер.
"Сьогодні Путін на власному прикладі продемонстрував світові, що до миру його можна лише примусити, а будь-які переговори не дадуть результату. Політика умиротворення завжди була безрезультатною і наразі також не матиме успіху. Єдиний реалістичний шлях - це досягнення миру через силу, відновлення поваги до Статуту ООН, міжнародних норм, а також до суверенітету та територіальної цілісності України", - зазначається в заяві.
Читайте також: WSJ: генерал армії Північної Кореї був поранений у Курській області РФ
Після ударів ЗСУ західними далекобійними ракетами по території РФ Путін 21 листопада заявив, що Москва має право застосовувати зброю проти військових об'єктів тих країн, які використовують свою зброю проти російських об'єктів. Він стверджує, що випробування ракетної системи "Орєшнік"(за його словами, саме цією ракетою сили РФ завдали удару по Дніпру) проводиться у "відповідь на агресивні дії країн НАТО щодо Росії".
Цього тижня, згідно з інформацією з медіа, західні партнери надали Україні дозвіл на застосування ракет з дальнім радіусом дії для атак на території Росії, після багатьох місяців прохання з боку Києва.
Міністерство оборони Росії заявило, що у ніч на 19 листопада українські збройні сили здійснили атакуючий вистріл шістьма ракетами ATACMS по військовій інфраструктурі в Брянській області.
Про те, що Збройні сили України вперше застосували британські крилаті ракети Storm Shadow по військових об'єктах на території Росії, 20 листопада повідомив Bloomberg із посиланням на західного чиновника, знайомого з цим питанням.
За даними медіа, західні союзники надали такі дозволи на використання своїх далекобійних ракет у відповідь на розгортання Росією північнокорейських військ у війні проти України.