Політичні новини України та світу

Міністерство закордонних справ Німеччини опинилося в конфлікті з Державним департаментом США через класифікацію партії AfD як праворадикальної.

Міністерство закордонних справ Німеччини заперечило звинувачення Державного департаменту США про нібито обмеження демократії в країні, яке пов'язане з класифікацією партії "Альтернатива для Німеччини" (AfD) як праворадикальної.

Міністерство закордонних справ ініціювало обговорення з Державним департаментом в соціальній мережі Х з цього питання, повідомляє Укрінформ.

"Це демократія. Це рішення є результатом ретельного та незалежного розслідування для захисту нашої Конституції та верховенства права. Саме незалежні суди матимуть остаточне рішення. Ми навчилися з нашої історії, що праворадикальний екстремізм потрібно зупиняти", - написало зовнішньополітичне відомство в Берліні.

Цей запис став реакцією на публікацію державного секретаря США Марко Рубіо, в якій він висловив осуд щодо вердикту німецьких конституційних інстанцій.

Німеччина щойно надала своїй розвідувальній службі нові права для моніторингу опозиційних сил. Це не є демократичним кроком, а швидше прихованою формою тиранії. Справжньою загрозою не є партія "Альтернатива для Німеччини", яка зайняла друге місце на недавніх виборах, а радше небезпечна імміграційна політика еліт, що підтримує відкриті кордони, якій протистоїть ця партія, - зазначив американський дипломат.

Це не перший випадок, коли представники нової адміністрації або люди, наближені до президента США Дональда Трампа встають на захист "Альтернативи для Німеччини". Свої симпатії неодноразово висловлював мільярдер Ілон Маск, який навіть агітував німців проголосувати за цю популістську партію на виборах, які відбулися 23 лютого. Відкрито висловлював свою симпатію і віцепрезидент Джей Ді Венс, який на полях Мюнхенської безпекової конференції не мав часу зустрітися з канцлером Олафом Шольцом зате знайшов його для розмови з лідеркою партії Аліс Вайдель (яка навіть не була учасницею конференції).

Після жорсткої критики з боку державного секретаря США Марко Рубіо, який охарактеризував AfD як виразник правого екстремізму, Федеральне міністерство закордонних справ висловило позитивну оцінку рішення Федерального відомства із захисту Конституції, підкресливши його демократичну природу.

Згідно з повідомленнями, Федеральне відомство з охорони Конституції, яке займається контррозвідкою, нещодавно після тривалого розслідування класифікувало партію AfD як "однозначно праворадикальну". Міністерство внутрішніх справ позитивно оцінило це рішення. Це, в свою чергу, знову підняло питання про можливість заборони партії, яка зайняла друге місце на виборах і в деяких опитуваннях наразі навіть лідирує. У AfD заявили, що будуть захищатися за допомогою всіх доступних юридичних інструментів.

Читайте також