Політичні новини України та світу

МКСК стартує відкритий процес обговорення Стратегії культурного розвитку до 2030 року.

Міністерство культури та стратегічних комунікацій розпочинає процес обговорення проєкту Стратегії розвитку культури в Україні на 2025-2030 роки.

Цю інформацію озвучив міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький під час презентації проєкту Стратегії громадськості, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Ми запускаємо процес публічного обговорення проєкту Стратегії розвитку культури. Проєкт документа буде доступний на офіційному сайті Міністерства культури та стратегічних комунікацій.Для нас дуже важливо, щоб цей процес був відкритим та інклюзивним. Ми прагнемо залучити до обговорення не лише вузьке коло фахівців нашого середовища, але й ширше коло всіх заінтересованих сторін", - сказав Точицький.

Він підкреслив, що Стратегія окреслить основні напрямки культурного розвитку України, беручи до уваги актуальні виклики суспільства та економіки. Міністр акцентував, що культурна політика повинна стати важливим складником для реалізації стратегічних цілей, таких як перемога у війні та наступна відбудова країни.

Ключові завдання Стратегії розвитку культурного сектору України до 2030 року охоплюють: підвищення людського потенціалу через культурні ініціативи; охорону, збереження та розвиток культурної спадщини; об'єднання громад на основі культурних цінностей; оновлення та модернізацію інституцій та інфраструктури культурної сфери; а також інтеграцію української культури в глобальні культурні процеси як активного учасника та рівноправного партнера.

"Ми, спільно з колегами-розробниками, представниками Верховної Ради та Офісу Президента, сподіваємось, що втілення цієї Стратегії сприятиме збереженню культурної спадщини України та національної пам'яті українського народу. Додатково, очікуємо на підвищення рівня культурної свідомості та розвитку культурних практик серед громадян України," - зазначив міністр.

Він підкреслив, що це сприятиме створенню суспільства, в якому культура не розглядається лише як елемент декору чи розваг. Натомість, культура стає містком між минулим і майбутнім, забезпечуючи збереження та адаптацію національних традицій у відповідь на сучасні виклики та глобальні зміни.

Точицький зазначив, що також очікується, що буде розроблено ефективні механізми підтримки різних секторів сфери культури та креативних індустрій та підвищено рівень доступності громадян до культурних послуг та просторів.

Міністр зазначив, що фінансування виконання заходів, описаних у Стратегії, буде проводитися за рахунок: коштів державного бюджету України на відповідний рік, ресурсів місцевих бюджетів, а також допомоги з боку Європейського Союзу та інших міжнародних фінансових організацій.

Заступниця керівника Офісу Президента Олена Ковальська зазначила, що в сучасних умовах культура стає важливим елементом національної безпеки та виконує роль м'якої сили, яка зміцнює міжнародну політику України та сприяє формуванню позитивного іміджу як усередині країни, так і за її межами.

"Культурна дипломатія та розширення міжнародної складової української культури є ключовими пріоритетами нашої діяльності. Створення системного підходу, організація календаря подій та інших ініціатив є невід'ємними складовими цього процесу. Важливим також є виробництво українського контенту та високоякісних продуктів, за які ми можемо гордитися," - зазначила Ковальська.

Переглянути проєкт Стратегії і подати свої ідеї можна за цим посиланням. Ваші пропозиції будуть розглянуті Міністерством і враховані у фінальній версії документа.

Як було зазначено раніше, міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький ознайомив іноземних дипломатів із ключовими аспектами розділу "Культурний суверенітет", що входить до національного Плану стійкості, запропонованого Президентом Володимиром Зеленським.

Читайте також