Міжнародний кримінальний суд оголосив ордери на затримання лідерів "Талібану": які звинувачення пред'являються союзникам Кремля?

Міжнародний кримінальний суд (МКС) видав ордери на арешт Хайбатулли Ахундзади, верховного лідера "Талібану", а також Абдула Хакіма Хаккані, голови Верховного суду Афганістану. Ці особи фактично здійснювали управління країною з 15 серпня 2021 року.
Цю інформацію передала пресслужба МСК.
Ордери на затримання були видані у зв'язку з розслідуванням подій в Афганістані.
Сьогодні, 8 липня 2025 року, Палата попереднього розслідування Міжнародного кримінального суду оголосила ордери на арешт Хайбатулли Ахундзади, Верховного лідера Талібану, та Абдула Хакіма Хаккані, Голови Талібану. Ці дії пов’язані із ситуацією в Афганістані, де зазначені особи здійснювали фактичну владу з 15 серпня 2021 року.
Чоловікам пред'явлено звинувачення в організації та переслідуванні на основі гендерних і політичних мотивів. Зокрема, йдеться про жорстокі акти переслідування жінок, дівчат та інших груп, які не відповідають вимогам "Талібану" щодо гендерних ролей. Це охоплює як осіб з незвичайною гендерною ідентичністю, так і тих, хто відстоює права жінок.
Згідно з інформацією, отриманою в ході розслідування, ці правопорушення мали місце на території Афганістану з моменту приходу до влади Талібану 15 серпня 2021 року і тривали щонайменше до 20 січня 2025 року.
Палата попереднього розгляду визнала, що політика Талібану призвела до жорстоких порушень прав людей в Афганістані -- вбивств, ув'язнень, катувань, зґвалтувань та зникнень.
Незважаючи на те, що Талібан запровадив жорсткі правила для всіх, жінки та дівчата зазнали особливого переслідування, втрачаючи можливість отримувати освіту, вільно пересуватися, висловлювати свої думки та користуватися іншими основними правами.
Місцезнаходження підозрюваних в даний момент залишається невідомим. У свою чергу, Міжнародний кримінальний суд закликає держави, що є учасниками Римського статуту, об'єднати зусилля для виконання виданих судових ордерів.
Нагадаємо, Верховний суд Росії скасував заборону на діяльність "Талібану". Це рішення засвідчило зміну ставлення Кремля до цього руху. Раніше РФ вже підтримувала зв'язки з талібами, а кремлівський диктатор Володимир Путін називав їх союзниками у боротьбі з тероризмом.
Крім того, Кремль вже уклав певні угоди з "Талібаном". Це стосується розміщення афганців на території окупованого Донбасу.