Політичні новини України та світу

Згідно з інформацією Bloomberg, митні тарифи, запроваджені адміністрацією Трампа, спричинили багатомільярдні втрати для японських виробників автомобілів.

Відомо, що провідні автомобільні компанії Японії можуть понести втрати, що перевищують 19 мільярдів доларів США, внаслідок мит, введених президентом США Дональдом Трампом. Ці заходи негативно вплинули на світову автомобільну галузь.

Відомі бренди в цій сфері вже висловили свої побоювання щодо можливого зниження фінансових результатів у 2025 році, або ж взагалі утрималися від надання прогнозів, враховуючи потенційний вплив змінної торговельної політики на імпорт автомобілів та комплектуючих.

Прогнозується, що наслідки цих обмежень будуть тривалими і змусить підприємства переосмислити свої стратегії інвестування та виробництва в Північній Америці.

Найбільших втрат зазнає Toyota Motor Corp. Компанія, яка є лідером світового авторинку повідомила, що лише за квітень-травень очікує скорочення операційного прибутку на 180 мільярдів ієн (близько 1,2 млрд доларів). За оцінками Bloomberg Intelligence, загальні втрати Toyota за фінансовий рік можуть досягти 10,7 млрд доларів. Аналітик компанії Pelham Smithers Джулі Бут прогнозує показник у межах 5,4-6,8 млрд.

Автогіганти Nissan Motor Co. і Honda Motor Co. оцінюють свої можливі фінансові втрати в 3 мільярди доларів для кожної з компаній. Тим часом Subaru Corp., яка імпортує близько 50% своїх автомобілів до США, вирішила не публікувати фінансовий прогноз і вказала на ризик втрат у розмірі 2,5 мільярда доларів. Аналогічно, Mazda Motor Co. також утрималася від оголошення свого річного прогнозу.

З 3 квітня на більшість імпортованих автомобілів до США накладається митне обкладення у розмірі 25%. А з 3 травня це правило почало поширюватися також на більшість автозапчастин. Незважаючи на те, що ряд виконавчих наказів запобігає подвійному оподаткуванню, існуюча тарифна політика, за оцінками експертів, може призвести до підвищення ціни на автомобілі для американців на тисячі доларів.

Сполучені Штати залишаються найбільшим ринком для японських автомобільних брендів. Багато з цих підприємств розташовані в Канаді та Мексиці, звідки автомобілі постачаються на американський ринок. Однак нові митні збори значно підвищують витрати на таку логістичну модель, іноді роблячи її взагалі недоцільною. Це змушує компанії шукати нові рішення для оптимізації своїх постачальницьких ланцюгів з метою зменшення впливу тарифних бар'єрів.

В умовах непростої ситуації японські виробники сподіваються на укріплення торговельного діалогу між Токіо та Вашингтоном, який може активізуватися в другій половині травня. Прем'єр-міністр Японії Сігеру Ішіба підкреслив, що уряд не підтримуватиме жодну торговельну угоду, яка не включатиме окреме врегулювання питання мит на автомобілі, оскільки автомобільна промисловість має критично важливе значення для економіки країни.

Водночас підприємства розпочали переосмислення своїх операційних стратегій.

Honda оголосила про продовження термінів реалізації інвестиційного проекту на 15 мільярдів канадських доларів (більше 11 мільярдів доларів США), який передбачає створення ланцюга постачання електромобілів у Канаді, на два роки. Згідно з планом, проект включав будівництво заводу з виробничою потужністю 240 тисяч автомобілів на рік.

Honda також здійснила перенесення виробництва гібридної версії Civic з Японії до Сполучених Штатів. Згідно з даними Bloomberg Intelligence, приблизно 40% з 1,4 мільйона автомобілів, які компанія планує продати на американському ринку в 2024 році, будуть імпортованими.

Subaru оголосила про намір переглянути всі свої інвестиційні ініціативи, серед яких також є проекти з розробки нових електричних автомобілів.

Nissan тимчасово зупинив прийом замовлень на свої позашляховики (кросовери), що виготовляються в Мексиці, на ринку США. У свою чергу, Mazda призупинила експорт однієї з моделей, вироблених на спільному підприємстві з Toyota в Алабамі, до Канади.

Toyota в даний час дотримується своєї довгострокової стратегії і не коригує обсяги виробництва після введення мит. Генеральний директор Кодзі Сато повідомив, що компанія має намір розглянути можливість збільшення виробничої діяльності в США у середньо- і довгостроковій перспективі.

Bloomberg підкреслило, що ситуація для Nissan є особливо складною, оскільки компанія переживає найважчий період за чверть століття. Вона оголосила про плани скоротити 20 тисяч співробітників та закрити сім заводів. Незважаючи на значну реструктуризацію, виробник опинився у фінансовій скруті після невдалих спроб об'єднатися з Honda на початку року.

"Якщо б Nissan вчасно вжила необхідні заходи, проблеми компанії могли б бути не такими серйозними. Однак ефективність цих дій у порівнянні з тим, що реалізують інші автопроизводителі або що вже робив сам Nissan, залишається під питанням", - зазначив старший аналітик автомобільної галузі Bloomberg Intelligence Тацуйо Йошіда.

На початку квітня президент Сполучених Штатів Дональд Трамп підписав указ, що встановлює 25% митні збори на імпорт автомобілів до країни. Ці нові тарифи почали діяти з 3 квітня.

В тому ж указі йшлося про мита на автозапчастини, які запрацювали з 3 травня.

В останні дні квітня Трамп оголосив про свій намір знизити мита на імпортовані автомобільні запчастини, які використовуються в автомобілях, виготовлених у США, а також уникнути введення нових тарифів на деталі для автомобілів, що виробляються за межами країни.

Читайте також