Політичні новини України та світу

Вихідний у місті: цікаві місця для відвідування в Олександрії

Хочете урізноманітнити вихідні та шукаєте як можна цікаво провести своє дозвілля? Сьогодні розповідаємо про місце, де кожен турист може відпочити душею та дізнатися щось нове. Тож з чого почати мандрівку - читайте нижче.

Олександрійський драматичний театр

Функціонував у період з кінця XIX до середини XX століття. Нині на цьому місці знаходиться Міський палац культури.

Театр виник у 1880-х роках, спочатку виконуючи функцію складського приміщення. Проте, у 1902 році, завдяки одному підприємцеві, який ініціював масштабну реконструкцію, ця будівля отримала свій сучасний вигляд.

В процесі реконструкції акцент було зроблено на акустичні характеристики. Стіни зводили з порожнистих цеглин, облаштували похилу підлогу і стелю, а також округлили кути стін. Додатково, сцену розширили, встановили електричне освітлення та створили фоє.

Згідно зі спогадами автора Марка Кропивницького, в 1870-х роках Олександрія була одним з небагатьох міст в Україні, де відбувалися вистави українських п'єс, виконувані аматорськими театральними колективами.

Олександрійський краєзнавчий музей

Будівля була зведена в 1967 році. Ініціативу її створення проявили ентузіасти, які захоплюються історією свого краю, і вони зібрали тисячі унікальних експонатів.

Деякий час тут гуртувалися місцеві митці. Згодом розмістили клуб "У світі прекрасного".

З 1991 року будівля перетворилася на музеї міської комунальної власності.

Сьогодні були організовані експозиції історії, природи та етнографії, в яких зберігається більше 15 тисяч експонатів основного фонду.

Відвідувачі можуть ознайомитися з палеонтологічними та археологічними артефактами, експонатами зброї, предметами, пов'язаними з космонавтикою, орденами, медалями, альбомами, літературою та багатьма іншими цікавими речами.

Споруда Пищевича

Будівлю збудували на початку XX століття для політичного діяча, який займав пост голови Олександрійського повітового земства в період з 1903 по 1917 роки.

У 1919-1920-х роках у цій будівлі відбувалися засідання військово-революційного комітету міста. Окрім цього, тут функціонували різноманітні організації: від районного партійного комітету до кабінету політичної освіти, міського комітету комсомолу та навіть Українського товариства охорони історичних пам'яток і культури.

Після "Перебудови" в будинку знаходилася комунальна житлова контора, а з 2003-го будівлю орендує приватне підприємство, яке облаштувало тут заклади громадського харчування та відпочинку "Дім Пищевича".

Морозівський вугільний кар'єр

Розташоване приблизно за 15 км від Олександрії, поруч із селищем Пантаївка.

Атракція функціонувала з 1970 по 2009 роки, за цей час було видобуто приблизно 10 мільйонів тонн вугілля. У процесі виробництва брали участь близько 15 тисяч працівників.

Сьогодні на місці колишнього розрізу розташований кар'єр, заповнений ґрунтовими водами, який має форму літери "Г". Тут також залишилася незатребувана техніка.

Його також вважають одним з найпривабливіших місць для екстремального промислового туризму в Україні.

Грандіозна шахова дошка

Розташовується на Соборній вулиці. Там облаштували сучасний шаховий майданчик з кованими фігурами з металу, які мають до метра висоти.

Біля території також була встановлена альтанка з меблями, що включає столи та лавки, для зручного проведення часу під час гри.

Храм Йосипа Обручника

Знаходиться в селі Березівка, що в Кіровоградській області, приблизно за 10 км від Олександрії.

Першу дерев'яну церкву збудували в 1792 році. У 1901 році на її місці з'явилася кам'яна святиня з дзвіницею, яка була завершена пізніше.

Молитовний будинок вирізняється яскравими візантійськими елементами.

Відчуйте магію Олександрії! Проведіть незабутні вихідні в цьому чудовому місті!

Раніше OBOZ.UA ділився інформацією про найпривабливіші локації в Україні для любителів зимового рибальства.

Читайте також