Міністерство оборони України вирішило відкликати з фронту всі мінні постріли, що не відповідають стандартам якості, вироблені в країні - Новини Весь Харків.
Міністерство оборони ухвалило рішення про повернення з фронту всіх неякісних мінних снарядів, вироблених в Україні, які не досягали мети або не вибухали. Як повідомляє ZN.UA, це стосується щонайменше 100 тисяч мін, що є достатньою кількістю для економного використання протягом півроку. Цю інформацію оприлюднено в статті Юрія Ніколова, журналіста та засновника проекту "Наші гроші", під назвою "Скандал із 120-мм мінами для ЗСУ: анатомія зради" (https://zn.ua/ukr/POLITICS/skandal-iz-120-mm-minami-dlja-zsu-anatomija-zradi.html).
Найбільш затребуваною зброєю в цій війні є 120-міліметрова міна, але її постачання до військових може зайняти не менше місяця чи двох, і, скоріш за все, вона буде імпортного виробництва, що означає, що чекати доведеться ще довго.
"Причиною цього стало те, що підлеглі Рустема Умєрова, які були відповідальні за контроль якості мін, виготовлених під керівництвом Олександра Камишина, просто ігнорували існуючі проблеми виробництва," -- підкреслює автор.
Хтозна, скільки це тягнулося б, але відео з неякісними мінами почали викладати в соцмережі рядові військові, а проблему підсвітив відомий журналіст Юрій Бутусов.
У зимовий період 2023-2024 років Агенція оборонних закупівель (АОЗ) ініціювала виконання рішень Верховного головнокомандувача та Ради національної безпеки і оборони України, що стосуються термінового укладання контрактів на постачання боєприпасів, переважно з українськими виробниками. Обговорювались проєкти угод із заводом на різноманітні види боєкомплектів, зокрема, контракти на постачання 120-мм мінних пострілів у кількості 300 тисяч з можливістю збільшення до 370 тисяч одиниць.
У січні цього року військове представництво МОУ перевіряло спроможність заводу Х виготовляти різні міни, авіабомби та артилерійські снаряди різних калібрів.
На початку військовий представник зазначив, що серійне виробництво підривника М-12 ще не було запущено. Проте в кінці кінців він підписав схвальний висновок.
Згодом АОЗ попросила воєнпредів ще раз оцінити спроможності заводу. Цього разу зі звіту воєнпреда Міноборони зникли ризик щодо виробничих площ і кваліфікованого персоналу та згадка про відсутність серійного виробництва підривника М-12.
Джерело: https://t.me/znua_live/178454