Політичні новини України та світу

"Можливо, легендарний український шахрай поставить під загрозу угоду США-Україна в сфері мінералів!" - Постернак | УНН

Політичний експерт Олег Постернак висловив занепокоєння щодо можливого зриву важливої угоди між США та Україною в області мінеральних ресурсів, зокрема літію. На його думку, причиною цього можуть бути дії Володимира Ігнащенка, якого підозрюють у підробці документів і введенні в оману обох країн.

На своїй Facebook-сторінці політичний аналітик Олег Постернак висловив занепокоєння щодо можливого зриву важливої угоди між США та Україною в галузі мінеральних ресурсів. Він зазначив, що основним фактором, який може призвести до цього, є діяльність Володимира Ігнащенка, громадянина України, який вже не раз опинявся у центрі скандалів, пов'язаних із корупцією, повідомляє УНН.

Мені вдалося ознайомитися з аналітичним звітом одного з провідних аналітичних центрів США. Інформація, яку я там знайшов, викликає не лише занепокоєння — це справжній тривожний сигнал для всіх, хто підтримує ідею прозорого співробітництва між Америкою та Україною.

Згідно з документом, громадянин України Володимир Ігнащенко -- добре знаний у професійних колах як корупціонер епохи Януковича -- фактично сфальсифікував свою роль у переговорах із американськими компаніями щодо українського літію. Найбільш шокуюче -- у звіті зазначається, що Ігнащенко підробив документи, які мали б підтверджувати його зв'язок із впливовою американською корпорацією, і передав їх до українських міністерств.

Таким чином, він ввів в оману обидві сторони: американцям повідомив, що представляє Україну, а українським органам -- що є представником США. Ця особа, фігурант кримінальних справ щодо підробки документів та корупції, знову готується "освоювати" державні кошти.

На кону стоять українські запаси літію, які вже легально належать американській компанії Critical Metals Corp, що торгується на NASDAQ. Завдяки маніпуляціям Ігнащенка одна американська компанія може ініціювати судовий процес проти іншої, що може призвести до втрати обома доступу до цього стратегічного ресурсу. В свою чергу, Україна ризикує втратити угоду, інвестиції та порушити свою міжнародну репутацію.

Нагадую, що саме Ігнащенко був ініціатором спроби запровадження фіктивної "прокладки", пов'язаної з оточенням Януковича, в рамках історичної угоди про розподіл продукції між компанією Shell та Україною. В результаті Shell прийняла рішення вийти з проєкту, понісши збитки у розмірі понад 100 мільйонів доларів США.

На жаль, нестача ефективної інституційної структури та постійний кадровий дефіцит знову створили можливості для таких особистостей, як Ігнащенко. Сподіваюся, що цього разу угода не зазнає провалу і не зникне, як всі попередні проекти, у яких він був залучений.

30 квітня 2025 року була укладена угода, що передбачає стратегічну співпрацю між Україною та Сполученими Штатами в галузі мінеральних ресурсів. Цей документ спрямований на розвиток видобутку критично важливих корисних копалин, таких як літій, рідкоземельні елементи та графіт. Основною метою угоди є підвищення енергетичної незалежності Європи та західного світу.

У 2013 році корпорація Shell і уряд України підписали угоду про розподіл продукції на Юзівському газовому родовищі. Однак у 2015 році Shell офіційно вийшла з цього проекту, посилаючись на форс-мажорні обставини та загострення безпекової ситуації на сході країни. Як з'ясували журналісти та експерти, ключовим фактором у цьому рішенні стала спроба залучення до проекту компанії-прокладки — СПК "Геосервіс", яка мала зв'язки з оточенням колишнього президента Януковича. В результаті, Україна втратила один із найбільших енергетичних інвестиційних проектів останніх десятиліть.

Читайте також