Мерц висловив підтримку ініціативі Європейського Союзу щодо блокування "Північного потоку", щоб унеможливити відновлення цього проекту з боку США та Росії, інформує FT.
Уряд Німеччини і канцлер країни Фрідріх Мерц ще на початку цього тижня підтримали запропоновану Європейською Комісією заборону на відновлення роботи газопроводу "Північний потік". Така заборона повинна з'явитись у новому пакеті санкцій ЄС проти Росії.
Цю інформацію наводить Financial Times, посилаючись на свої джерела. Згідно з ними, канцлер Німеччини "має намір загасити будь-які внутрішні суперечки щодо вигод від відновлення" газопроводу.
"Цілком вірно, що канцлер рішуче виступає на підтримку санкцій проти проекту 'Північний потік'. Однією з основних цілей нашої санкційної політики є ізоляція Росії від фінансових ресурсів, які могли б бути спрямовані на забезпечення її військових дій в Україні. Це стосується, зокрема, доходів від експорту вуглеводнів", - наводить слова неназваного політика з команди Мерца видання.
Як повідомляло OBOZ.UA, у перших числах травня США та Росія провели переговори, у рамках яких обговорювали можливості американської допомоги у відновленні експорту російського газу до Європи. Зокрема, йшлося про можливу купівлю американськими інвесторами трубопроводу в Україні або ж російських "Північних потоків".
Незважаючи на те, що в Росії інформацію про ці переговори спростовують, стало відомо, що вже в березні підприємці з США та РФ розпочали діалоги щодо відновлення функціонування згаданих трубопроводів.
Саме це стало причиною, чому Мерц вирішив ініціювати діалог з представниками влади в Берліні та Брюсселі, аби знайти способи запобігання подібним ситуаціям, повідомляють джерела FT.
Ба більше - окрім вже заявленої цілі підвищення тиску на країну-агресор, Мерц переслідує власні політичні цвів. Додавання заборони "Північного потоку" до списку санкцій ЄС "потенційно знімає для нього політичну проблему", зазначає одне з джерел видання. Оскільки Берлін може стикнутись з потенційним тиском з боку США та Росії, Мерц хоче "європеїзувати" долю трубопроводу.
Коли минулого тижня президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн згадала "Північний потік" як частину нового пакету санкцій, над яким працює її команда, вона зробила це після спілкування з Мерцем, зазначає видання.
Європейська Комісія планує стартувати формальні переговори щодо нового пакету санкцій з урядами країн Європейського Союзу вже найближчими вихідними.
Нагадаємо "Північний потік" наразі навіть не має ліцензії на експлуатацію. І "очікується, що це не зміниться", нещодавно сказав Мерц.
Завершення будівництва газопроводу "Північний потік-2" відбулося 10 вересня 2021 року, а його вартість склала 11 мільярдів доларів. Цей газопровід має дві лінії, здатні транспортувати в загальному 55 мільярдів кубічних метрів газу на рік, і прокладений від російського узбережжя через Балтійське море до території Німеччини.
Однак його так і не запустили в експлуатацію, оскільки Німеччина відмовилася від проєкту після початку масштабної військової агресії Росії проти України в лютому 2022 року. У той же час було призупинено й функціонування трубопроводу "Північний потік-1", який забезпечував постачання газу з 2011 до 2022 року.
26 вересня того ж року на трьох нитках "Північного потоку" і "Північного потоку-2" сталися серйозні пошкодження, внаслідок чого залишилася лише одна нитка другого газопроводу.