Політичні новини України та світу

Мерц запевняє, що продовжить дотримуватися суворого курсу щодо міграції.

Лідер консервативного Християнсько-демократичного союзу Німеччини і кандидат у канцлери Фрідріх Мерц пообіцяв дотримуватися свого скандального плану щодо обмеження міграції, попри протести громадськості, і відновити зростання "хворої" економіки країни.

Цю інформацію він озвучив у понеділок, 3 лютого, на федеральній партійній конференції ХДС, що проходила в Берліні, як повідомляє Bloomberg, передає "Європейська правда".

Мерц зазначив, що після трирічного впровадження в основному "зеленої" економічної політики, Німеччина зустрілася з потребою повернутися до ринкової економіки.

Він запевнив, що під його управлінням "перед кожним ухваленим рішенням ми будемо ставити лише одне питання: чи сприяє воно підвищенню конкурентоспроможності нашої промисловості, чи, навпаки, завдає їй шкоди".

Як відомо, за кілька тижнів до виборів Мерц намагається повернутися до економіки після того, як його явна готовність прийняти голоси ультраправої "Альтернативи для Німеччини" за посилення імміграційних правил викликала широку негативну реакцію.

"Нас атакують, і є протести проти нашої політики - але зараз важливо дотримуватися курсу. Переважна більшість населення згодна з нами в тому, що наша міграційна політика не може продовжуватися таким чином", - заявив Мерц.

На конференції 3 лютого християнські демократи ухвалили "програму негайних дій" в разі приходу до влади, яка містить стислий виклад ключових положень передвиборчого маніфесту ХДС.

Цей документ також містить план міграційної політики, затверджений у Бундестазі за сприяння ультраправої партії "Альтернатива для Німеччини". Водночас Мерц підкреслює, що не має наміру співпрацювати з ними в парламенті в майбутньому.

Нагадуємо, що 29 січня в Бундестазі було прийнято ініціативу ХДС/ХСС, спрямовану на посилення міграційної політики, завдяки підтримці ультраправої партії "Альтернатива для Німеччини".

Голосування стало знаковим моментом, адже воно порушило тривале угоду між німецькими політичними силами, що відмовлялися від співпраці з крайніми правими. Це викликало хвилю масових протестів у Німеччині проти альянсу консерваторів з "Альтернативою для Німеччини" (АдН).

Читайте також