Політичні новини України та світу

Близько третини ветеранів вважають, що уряд не дотримується своїх зобов'язань щодо них. Які кроки можна зробити для поліпшення ситуації?

Цю інформацію наводить РБК-Україна, посилаючись на висловлювання голови комітету з питань державного управління, місцевого самоврядування, регіонального прогресу та містобудування Олени Шуляк.

Вона зазначила, що нова політика для ветеранів повинна сприяти переходу від радянських норм довічного утримання до сучасних стандартів НАТО. Серед цих стандартів особливу увагу приділяється всебічній реабілітації ветеранів, що охоплює як фізичний, так і психологічний аспекти, а також підтримці їхньої економічної активності.

"Ветеран - рівноправний член українського суспільства, який повинен мати можливість реалізувати себе у власній справі чи кар'єрі, це людина, яка платить податки, створює робочі місця. Попередні дослідження свідчать, щонайменше 50% ветеранів до мобілізації мали офіційне працевлаштування. Тому важливо, щоб більша їх частина після повернення у мирне життя змогла знайти роботу: отримати цивільну спеціальність, яка відповідає потребам ринку праці, взяти участь у програмах заохочення підприємництва", - наголосила Шуляк.

Вона зазначила, що, відповідаючи на запитання про бажання зайнятися підприємництвом, 68,8% учасників опитування висловили позитивну відповідь. 9,9% обрали варіант "Мені зручніше бути найманим працівником", а 9,4% повідомили, що вже мають власний бізнес. Лише 7,9% респондентів не виявили бажання займатися власною справою.

Шуляк зазначила, що в даний час у парламенті чекають на друге читання законопроєкту №10258, присвяченого підприємництву ветеранів. При його ухваленні можна очікувати, що кількість соціальних підприємств на ринку зросте принаймні на одну третину. Це стане можливим завдяки податковим пільгам для ветеранів, які передбачені в законопроєкті, а також запровадженню податкових канікул і компенсації відсотків за кредитами.

"Ми бачимо запит від суспільства і ветеранської спільноти на те, щоб допомога держави у цьому напрямку зосереджувалась на якісній інтеграції ветеранів до повноцінного цивільного життя. Оскільки з суто матеріальним забезпеченням держава не справляється. Так, майже 60% опитаних ветеранів зазначили, що потребують матеріальної підтримки, але 43% опитаних відповіли, що не задоволені тим, як держава її здійснює або взагалі відмовляє у цій послузі. Тож наша задача - не утримання ветеранів, а створення умов, щоб вони його не потребували", - підкреслила голова партії "Слуга народу".

На другому місці у переліку послуг - медицина -12,8% і 8,7% психологічна підтримка. Але саме медичними послугами ветерани і ветеранки незадоволені найбільше - про це повідомили майже 47% опитаних.

Оцінка якості виконання державою своїх зобов'язань перед ветеранами є вкрай негативною. Згідно з опитуванням, 53% респондентів вважають, що уряд переважно не виконує свої зобов'язання, а 26,9% висловили думку, що абсолютно не виконує. Лише 1% опитаних вважає, що держава повністю справляється зі своїми обов'язками. Ці цифри є тривожними і вимагають термінового впровадження нової ветеранської політики. Вона повинна бути в числі головних пріоритетів держави сьогодні, - підкреслила Олена Шуляк.

Читайте також