Тільки одна з 27 країн не підтримала декларацію на користь України на саміті Європейського Союзу.

У декларації йдеться про підтримку потенційного розміщення миротворців в Україні в межах механізму "Спільної політика безпеки та оборони" (CSDP), за яким Євросоюз бере участь у миротворчих операціях.
У контексті обговорень про всебічний, справедливий та тривалий мир, Європейський Союз разом із країнами-членами висловлюють готовність продовжувати підтримувати забезпечення безпеки, спираючись на свої відповідні повноваження та можливості, відповідно до міжнародного права. Це включає в себе дослідження потенційних шляхів застосування інструментів спільної політики безпеки та оборони (CSDP), як зазначено в документі.
26 із 27 членів ЄС також підтвердили свою постійну і непохитну підтримку незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів.
Європейські лідери наголосили у декларації, що припинення вогню може відбутися "лише як частина процесу, що веде до всеосяжної мирної угоди, а будь-яка така угода має супроводжуватися надійними гарантіями безпеки для України, які сприятимуть стримуванню майбутньої російської агресії".
У документі зазначається, що основою для миру повинні стати повага до незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України. Підкреслюється, що жодні переговори, що стосуються України, не можуть відбуватися без участі самої України та Європи.
Проте, відмова Орбана від голосування за декларацію свідчить про те, що вона не буде включена до офіційних підсумків саміту ЄС, а лише з'явиться у додатках до цих підсумків, які "міцно підтримуються 26 країнами-членами".
Нагадаємо, 6 березня у Брюсселі відбулося спеціальне засідання Європейської Ради. На ньому також був присутній президент України Володимир Зеленський.
На саміті лідерів Європейського Союзу основну увагу приділили підвищенню витрат на оборону в Європі та підтримці України. У ході зустрічі керівники країн обговорили європейську участь у забезпеченні безпекових гарантій, які є критично важливими для встановлення сталого миру в Україні.