Політичні новини України та світу

Лідери Європейського Союзу готуються до можливого торговельного конфлікту з адміністрацією Трампа: які заходи вони планують вжити у протистоянні зі Сполученими Штатами.

Лідери Європейського Союзу висловили своє бажання вжити відповідних заходів у разі, якщо нова митна політика президента США Дональда Трампа негативно вплине на країни ЄС. Цю інформацію повідомляє Financial Times.

Дональд Трамп (фото з відкритих джерел)

Попередня адміністрація Трампа ввела нові тарифи на товари з Китаю, Канади та Мексики. Президент США зазначив, що "безумовно" запровадить торгові обмеження щодо Європи, але не надав конкретної інформації про можливі кроки у цьому напрямку.

Європейські керівники вже висловили свої думки з приводу цих заяв.

Президент Франції Еммануель Макрон акцентував увагу на тому, що Європа повинна реагувати у разі загроз її економічним інтересам.

Він зазначив, що Європейському Союзу слід більш активно підтримувати місцеві товари, аби зміцнити свої позиції на глобальному ринку.

Тим часом Європейська комісія, яка представляє торговельний блок з 27 країн, вже підготувала пакет заходів у відповідь, якщо Вашингтон запровадить нові мита щодо європейських товарів. Однак деталі цих заходів поки що не розголошують, щоб не провокувати США.

Два представники ЄС, ознайомлені з підготовкою заходів у відповідь, заявили, що наразі ведеться серйозне планування на випадок непередбачених обставин.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що ЄС здатний формувати власну економічну політику та відповідати на тарифні заходи США.

Він також підкреслив, що конфлікт у сфері торгівлі призведе до негативних наслідків для обох учасників, проте Європа має можливість відшкодувати втрати, укладаючи додаткові угоди про вільну торгівлю з різними державами.

Інші європейські лідери закликали до продовження діалогу з Трампом, щоб уникнути ескалації торговельного конфлікту.

Канцлер Австрії Александр Шалленберг звернув увагу на торговельний баланс між США та ЄС, наголосивши, що хоча США мають дефіцит у торгівлі товарами з Європою, ЄС, своєю чергою, має дефіцит у торгівлі послугами зі Сполученими Штатами.

Президент Литви Гітанас Науседа підкреслив важливість створення конструктивного економічного співробітництва з США, щоб запобігти виникненню торговельних конфліктів.

Нагадаємо, що "Коментарі" зазначали, як ставлення українців до Дональда Трампа змінилося після його обрання президентом. Під час виборчої кампанії Трамп обіцяв припинити війну всього за 24 години. Проте з часом його заяви стали менш амбітними, і він лише зазначив, що має намір швидко вирішити конфлікт в Україні. Дослідження, проведене компанією Active Group, виявило, яким чином змінилося сприйняття Трампа українцями після його вступу на пост президента США.

Читайте також