Політичні новини України та світу

Кремль зазнає фінансових втрат через конфлікт: доходи від нафти зменшилися на 30%.

За розрахунками Bloomberg на основі опублікованих даних мінфіну РФ, доходи від нафтової галузі скоротилися майже на 30% до 415,6 млрд рублів (5,27 млрд доларів). Це найнижчий показник із червня 2023 року.

Розрахунки показують, що сукупні доходи Росії від податків на нафту і газ впали на третину порівняно з минулим роком, майже до 495 млрд рублів. Це найнижчий показник із січня 2023 року.

Сильніша валюта означає, що Росія та її виробники нафти отримують менше рублів за кожен барель, який вони качають і продають. Це підриває прибутковість компаній і напружує федеральний бюджет, який залежить від податків на нафту і газ приблизно на третину своїх доходів.

Будь-яке значне скорочення податкових надходжень від промислового сектору безпосередньо позначається на фінансах держави, яка вже зазнає тиску через багатомільярдні витрати на військові дії в Україні. Крім того, зміцнення рубля зменшує мотиви для експорту.

В кінці квітня Міністерство фінансів оновило свої прогнози стосовно бюджетного дефіциту на поточний рік, вказавши на значно більші цифри, ніж очікувалося раніше. Це зумовлено змінами в тарифній політиці США та збільшенням видобутку країн ОПЕК+, що призвело до суттєвого зниження цін на нафту. Для покриття цього дефіциту країна звертається до свого фонду добробуту.

Міністерство розрахувало доходи Росії від продажу нафти в червні, виходячи з ціни Urals у 52,08 доларів за барель у травні. Це найнижча ціна на ключовий експортний сорт країни з березня 2023 року.

Валюта торгувалася за середнім курсом 80,4603 рубля за долар США в травні, що є найвищим показником за два роки, зумовленим рекордно високими відсотковими ставками й очікуваннями поліпшення відносин із Вашингтоном.

Як показують розрахунки Bloomberg, нафтові компанії в країні отримали лише 4190 рублів за кожен проданий барель, що є найнижчим показником з березня 2023 року.

Нагадуємо, що згідно з інформацією від The Economist, темпи зростання російської економіки уповільнилися до нульового рівня. Як підкреслює дане видання, хоча Дональд Трамп може мати позитивне ставлення до Володимира Путіна, саме його торгові війни стали для російського лідера серйозним ударом.

Зростання витрат на військові дії в Україні та зниження цін на нафту створюють додатковий тягар для російського бюджету. У травні ліквідні активи Фонду національного добробуту Росії, який слугує фінансовою подушкою на випадок криз, зменшилися на 14% і становили 35,7 мільярда доларів.

Читайте також